Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffer schietpartij Zwijndrecht voor groot gedeelte verlamd

Slachtoffer schietpartij Zwijndrecht voor groot gedeelte verlamd

ROTTERDAM (ANP) - De vrouw die de schietpartij van 21 januari bij een winkelcentrum in Zwijndrecht overleefde, is voor een groot gedeelte verlamd. Dat bleek maandag bij de start van de strafzaak tegen haar ex-vriend Minh V. (49). Hij was niet bij de eerste inleidende zitting in Rotterdam aanwezig.

"Naar het zich nu laat aanzien zal zij mogelijk nooit meer kunnen lopen en blijft zij dus rolstoelgebonden", zei haar advocaat Sébas Diekstra na afloop. Bij de schietpartij werd de 66-jarige moeder van de vrouw doodgeschoten.

De rechtbankvoorzitter sprak bij aanvang van de eerste inleidende zitting van "een zeer ernstige zaak". Hij condoleerde de nabestaanden met hun verlies en wenste ze veel sterkte om het verlies van hun dierbare te kunnen dragen.

Pieter Baan Centrum

De dochters van de doodgeschoten moeder worden bijgestaan door de organisatie Namens de Familie. "Familie van de doodgeschoten Michel is content met de zwaarste aanklachten van het OM: moord en poging tot moord. Gezien de karrevracht aan bewijsmiddelen, zoals opgesomd door de officier van justitie, lijdt dat volgens de nabestaanden ook geen twijfel", zegt een woordvoerder van Namens de Familie. "Ze hopen daarmee ook op de hoogst mogelijke straf in ons land, levenslang."

De verdachte zit in voorarrest in afwachting van een verblijf van zeven weken in het Pieter Baan Centrum. Zijn advocaat Karsten Verkaart zegt dat V. zich voortdurend bezighoudt met de vraag hoe het met zijn ex-vriendin gaat. "Het moge duidelijk zijn dat hij het verschrikkelijk vindt hoe het met haar gaat en dat hij dit absoluut niet heeft gewild. Hij hoopt daadwerkelijk dat ze zoveel als mogelijk herstelt."

Meer uit Binnenland

Burgemeester Loosdrecht: draagvlak niet los te zien van Den Haag

LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.

5 minuten geleden
Onderzoek: extreemrechts gebruikt bezorgde burgers om te groeien

AMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.

7 minuten geleden
Burgemeester: brute nacht in IJsselstein door 'gajes'

IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.

11 minuten geleden
Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

1 uur geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

1 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

11 uur geleden