Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffer Epstein wil namens 100 vrouwen zaak tegen JPMorgan

Slachtoffer Epstein wil namens 100 vrouwen zaak tegen JPMorgan

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een slachtoffer van zedendelinquent Jeffrey Epstein wil meer dan honderd vrouwen vertegenwoordigen in een rechtszaak tegen het Amerikaanse bankconcern JPMorgan Chase. Volgens de vrouw heeft de bank de misbruikpraktijken van de door zelfmoord overleden miljonair mogelijk gemaakt.

Een tweede slachtoffer diende een bijna identiek verzoek in om Deutsche Bank verantwoordelijk te houden voor het helpen van Epstein door financiële diensten te verlenen. Vorig jaar spanden de twee vrouwen, beiden slachtoffer van Epstein, al rechtszaken aan tegen de bankconcerns.

De multimiljonair pleegde in 2019 zelfmoord en was klant bij de banken.

Geheim wapen

De verzoeken van de vrouwen die werden ingediend bij de rechter in New York beschreven de banken als "het geheime wapen van Epstein dat jarenlang seksueel misbruik en mensenhandel mogelijk maakte".

"Het cruciale element dat Jeffrey Epstein in staat stelde om deze misdaden jarenlang te plegen, was zijn toegang tot heel veel contanten van een bank die precies wist wat hij deed en hem hielp toezicht van toezichthouders te vermijden. Daarmee kon de bank zijn slag slaan", aldus een advocaat van een van de slachtoffers.

Onlangs werd bekend dat topman Jamie Dimon van JPMorgan onder ede zal worden gehoord over het besluit van de bank om Epstein als klant te behouden. Beide banken hebben ontkend ook maar iets af te weten van het gedrag van Epstein.

Meer uit Buitenland

Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

23 minuten geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

36 minuten geleden
Afghanistan meldt 400 doden bij luchtaanval op ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.

48 minuten geleden
Verenigde Arabische Emiraten sluiten tijdelijk luchtruim

DUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.

2 uur geleden
NYT: Trump laat Cuba weten dat president moet opstappen

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.

2 uur geleden
Israëlische president noemt oorlog tegen Iran historisch keerpunt

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."

4 uur geleden
VS melden 200 gewonde Amerikaanse militairen in oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.

5 uur geleden