Slachtoffer (6) hondenaanval Kaatsheuvel buiten levensgevaar
KAATSHEUVEL (ANP) - Het 6-jarige meisje dat donderdag slachtoffer werd van een hondenaanval in Kaatsheuvel (Noord-Brabant) is buiten levensgevaar. Wel ligt ze nog zwaargewond in het ziekenhuis in Rotterdam, meldt een woordvoerder van de politie.
Het meisje was voor het huis van de eigenaar van de hond aan het spelen toen ze werd aangevallen door een rottweiler. Omstanders schoten haar te hulp en hebben tijdens hun reddingsactie de hond gedood. Ook de eigenaar hielp mee om het meisje te bevrijden. Ze werd met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht. Het is nog niet bekend of de ouders van het slachtoffer aangifte gaan doen tegen de eigenaar van de hond.
Er was eerder sprake van een tweede hond die bij de aanval betrokken was, maar de andere rottweiler stond op een afstand en heeft niet gebeten. Die hond is wel meegenomen. Later wordt bepaald of er extra maatregelen voor het dier nodig zijn, zoals een muilkorf of aanlijnplicht. Ook is het nog niet bekend of de eigenaar de hond wel terug wil.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
8 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
18 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden