Slachtoffer (6) hondenaanval Kaatsheuvel buiten levensgevaar
KAATSHEUVEL (ANP) - Het 6-jarige meisje dat donderdag slachtoffer werd van een hondenaanval in Kaatsheuvel (Noord-Brabant) is buiten levensgevaar. Wel ligt ze nog zwaargewond in het ziekenhuis in Rotterdam, meldt een woordvoerder van de politie.
Het meisje was voor het huis van de eigenaar van de hond aan het spelen toen ze werd aangevallen door een rottweiler. Omstanders schoten haar te hulp en hebben tijdens hun reddingsactie de hond gedood. Ook de eigenaar hielp mee om het meisje te bevrijden. Ze werd met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht. Het is nog niet bekend of de ouders van het slachtoffer aangifte gaan doen tegen de eigenaar van de hond.
Er was eerder sprake van een tweede hond die bij de aanval betrokken was, maar de andere rottweiler stond op een afstand en heeft niet gebeten. Die hond is wel meegenomen. Later wordt bepaald of er extra maatregelen voor het dier nodig zijn, zoals een muilkorf of aanlijnplicht. Ook is het nog niet bekend of de eigenaar de hond wel terug wil.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
13 uur geleden