Slachtmachinemaker Marel schiet omhoog op Damrak na overnamebod
AMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van slachtmachines Marel is vrijdag omhooggeschoten op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het IJslandse bedrijf, met veel werknemers in Nederland, ontving een bod van John Bean Technologies. Die Amerikaanse fabrikant van machines voor de voedingsmiddelenindustrie heeft 2,4 miljard euro over voor Marel.
Het aandeel van Marel sloot bijna 22 procent hoger. John Bean Technologies verklaarde dat de onderhandelingen nog in een eerste fase zitten en het niet zeker is of er daadwerkelijk een deal komt.
De algehele stemming op het Damrak was positief. De AEX-index eindigde 0,4 procent in de plus op 765,66 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 859,31 punten. De belangrijkste graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,2 procent.
Thanksgiving
Bij de hoofdfondsen waren betalingsverwerker Adyen en de bank ABN AMRO de sterkste stijgers met plussen van respectievelijk 1,7 en 1,4 procent. Chiptoeleverancier ASMI (min 0,8 procent) was een van de weinige dalers en eindigde onderaan in de AEX.
Daags na de Amerikaanse feestdag Thanksgiving is de handel doorgaans rustig, omdat de beurzen in New York maar een halve dag geopend zijn. Op die dag doen vooral veel Amerikanen inkopen voor de feestdagen en proberen retailers ze met kortingsacties naar hun winkels te lokken. Ook in Europa stunten steeds meer bedrijven rond Black Friday met hun prijzen.
Moody's
Investeerder HAL steeg 2,7 procent na een handelsbericht. De waarde van alle beleggingen van HAL was in het derde kwartaal verder gestegen tot bijna 13,7 miljard euro. Ook kondigde HAL aan zijn hoofdkantoor van Curaçao te verhuizen naar Rotterdam, omdat ook veel bedrijven in bezit van de belegger in Nederland zijn gevestigd.
Bayer zakte in Frankfurt 0,9 procent. Kredietbeoordelaar Moody's is pessimistischer over de vooruitzichten voor het chemie- en farmabedrijf door enkele tegenslagen bij de ontwikkeling van nieuwe medicijnen.
De euro steeg 0,2 procent ten opzichte van de dollar en kostte 1,0933 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 76,76 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 81,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De olieprijzen stijgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz was onderdeel van dat voorstel, maar de belangrijke zeestraat blijft voorlopig grotendeels gesloten voor scheepvaart. Zondag zei Trump tegen nieuwssite Axios dat hij deze week wel nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht.
3 uur geleden