Sky Sports: Grealish donderdag medisch gekeurd bij City
MANCHESTER (ANP) - Jack Grealish wordt volgens Sky Sports donderdag medisch gekeurd bij Manchester City. Als de artsen de Engelse international fysiek in orde vinden dan kan de transfer van de 25-jarige aanvoerder van Aston Villa worden afgerond. Daarmee is een vergoedingssom van 100 miljoen pond gemoeid, 117 miljoen euro.
Grealish wordt daarmee de duurste voetballer in de Premier League. Het record stond op naam van Paul Pogba. Manchester United haalde de Fransman in 2016 terug van Juventus voor naar verluidt 104 miljoen euro. Grealish komt voort uit de jeugdopleiding van Villa, waar hij nog een meerjarig contract heeft. De getalenteerde middenvelder, die tijdens het EK vooral tot invalbeurten was veroordeeld, debuteerde in 2014 in de hoofdmacht.
Volgens de Britse media wil City, getraind door de Spanjaard Pep Guardiola, het record zo snel mogelijk weer verbeteren door ook Harry Kane over te nemen. De geroutineerde aanvaller is tot dusver nog niet gesignaleerd bij zijn Londense werkgever Tottenham Hotspur.
Aston Villa deed in afwachting van het vertrek van smaakmaker Grealish alvast wat aankopen ter compensatie. De Londenaren namen na de Jamaicaan Leon Bailey (23) ook nog Danny Ings over van Southampton. Daar scoorde de 29-jarige aanvaller in 100 wedstrijden 46 keer. Over de afkoopsom deden beide clubs woensdag geen mededelingen, volgens de media is met de deal 35 miljoen euro gemoeid. Leverkusen kreeg hetzelfde bedrag voor Bailey.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geleden