Sky: Richard Branson komt met investeringsfonds naar Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Topman Richard Branson van Virgin Group heeft plannen om met een speciaal investeringsfonds naar de Amsterdamse beurs te gaan. Dat meldt Sky News op basis van ingewijden. De beursgang van de zogeheten spac, een lege beurshuls waarmee geld wordt opgehaald om een bedrijf over te nemen en zo een beursnotering te geven, zal mogelijk in het eerste kwartaal worden aangekondigd.
Virgin Group werkt volgens Sky samen met bankiers aan gedetailleerde plannen voor de eerste notering van een spac van het bedrijf op een Europese beurs. Met het fonds zal ongeveer 200 miljoen euro worden opgehaald, maar de definitieve details moeten nog worden bepaald.
Het nieuws kan worden beschouwd als een klap in het gezicht voor de Londense markt, aangezien Virgin Group is gevestigd in het Verenigd Koninkrijk en de Britse regelgevers de noteringsregels hebben hervormd om het gemakkelijker te maken voor spacs om naar de beurs in Londen te gaan. De Amsterdamse beurs was in 2021 ook al zeer populair bij spacs en beleefde een record aan beursgangen.
Eigen spacs
Miljardair Richard Branson is een productief gebruiker van spacs en heeft zowel zijn ruimtetoerismebedrijf Virgin Galactic als het commerciƫle satellietbedrijf Virgin Orbit naar de beurs in New York gebracht via overnames door deze lege beurshulzen.
Virgin Group heeft eerder ook twee eigen Amerikaanse spacs gelanceerd en deze gebruikt om te fuseren met 23andMe, een bedrijf dat particulieren genetisch onderzoek aanbiedt, en Grove Collaborative, een fabrikant van duurzame consumentenproducten. Bankiers verwachten dat Virgin nog meer spacs zal lanceren in de Verenigde Staten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
3 uur geleden