Sky News: Microsoft wil 5 procent van personeel gaan ontslaan
REDMOND (ANP) - Techconcern Microsoft maakt binnen enkele dagen bekend duizenden banen te gaan schrappen. Dat stelt de Britse nieuwszender Sky News zonder duidelijk te maken wat de bron voor het bericht is. Het zou gaan om zo'n 5 procent van het totale personeelsbestand van ruim 220.000 mensen. Dat zou betekenen dat ruim 11.000 banen verdwijnen.
Microsoft maakt volgende week zijn financiële resultaten bekend. Het ligt in de lijn der verwachting dat een eventuele ontslagronde voor die tijd wordt aangekondigd zodat die de resultaten niet overschaduwt.
Als Microsoft het mes zit in het personeelsbestand is het niet het enige techbedrijf. Deze maand kondigde Amazon al aan 18.000 banen te schrappen. Maker van zakelijke software Salesforce kondigde aan met 8000 mensen minder verder te willen en Facebook-moeder Meta Platforms schrapte zo'n 11.000 banen.
Microsoft waarschuwde al in oktober dat zijn cloudactiviteiten minder goed lopen dan in de afgelopen jaren. Bovendien heeft het Amerikaanse bedrijf last gehad van de sterke dollar.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
8 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
1 uur geledenCANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
3 uur geledenLJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
13 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
17 uur geleden