Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sky: leverancier alarmsystemen Verisure mogelijk naar Damrak

Sky: leverancier alarmsystemen Verisure mogelijk naar Damrak

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote leverancier van alarmsystemen Verisure krijgt mogelijk een notering aan de Amsterdamse aandelenbeurs. Volgens de Britse nieuwszender Sky News is de Amerikaanse investeringsmaatschappij Hellman & Friedman die Verisure bezit, voorbereidingen aan het treffen voor een mogelijke beursgang en wordt het Damrak of de beurs in Londen als meest waarschijnlijke keuze gezien.

Die voorbereidingen bevinden zich volgens bronnen tegen Sky nog wel in een vroeg stadium en er is ook nog geen definitief besluit genomen. Naast Amsterdam en Londen zou ook een beursgang in Zürich of Stockholm worden overwogen. Overigens zal die gang naar de aandelenmarkt nog wel een tijdje op zich laten wachten, want volgens de ingewijden is het niet waarschijnlijk dat die binnen de komende twaalf tot achttien maanden plaatsvindt.

Sky stelt verder dat de waardering van Verisure bij een eventuele beursgang op meer dan 20 miljard euro zou kunnen liggen. Verisure levert alarmsystemen aan particulieren en bedrijven en is actief in Europa en Zuid-Amerika met ongeveer 5,5 miljoen klanten, waaronder in Nederland. Het hoofdkantoor van het beveiligingsbedrijf staat in het Zwitserse Genève.

Verisure wilde geen commentaar geven aan Sky en Hellman & Friedman reageerde volgens de zender niet op vragen over de mogelijke beursgang.

Meer uit Financieel

Eigenaar MediaMarkt verhoogt omzet, winst boven verwachting

DÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.

41 minuten geleden
Funderingsrisico telt vanaf 2027 mee bij NHG-hypotheek

UTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.

59 minuten geleden
Besi stijgt op beurs na uitbreiding belang door Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Besi werd 8 procent hoger gezet en was de sterkste stijger in de AEX-index.

1 uur geleden
ACM geeft geen goedkeuring voor overname Unox door Zwanenberg

UTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten, in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.

1 uur geleden
Arcadis leidt sanering PFAS-vervuiling 3M in Belgisch Zwijndrecht

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.

2 uur geleden
DNB: huishoudens hebben voor ruim 3 miljard aan cryptomunten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.

2 uur geleden
Bloomberg: UMG voerde gesprekken om van beurs te gaan

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft eerder dit jaar gesprekken gevoerd met grote investeerders om van de Amsterdamse aandelenbeurs gehaald te worden. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. UMG, dat beroemde artiesten vertegenwoordigt als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles, sprak daarbij met investeringsmaatschappijen als Apollo Global Management, TPG en Blackstone.

2 uur geleden