Sky: fotoboekenmaker Albelli praat over fusie met Brits bedrijf
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse fotoboekenbedrijf Albelli praat met de Britse branchegenoot Photobox over een fusie, meldt de Britse zender Sky News. De twee bedrijven zouden samen zo'n 500 miljoen pond, omgerekend ruim 583 miljoen euro, waard zijn. Ze zijn in veel West-Europese landen actief.
De markt voor op maat gemaakte fotoboeken groeit snel nu mensen veel van hun foto's alleen nog op mobiele telefoons hebben staan. Albelli, dat gesteund wordt door investeerder Gilde Buy Out Partners, is behalve in Nederland ook actief in België, Frankrijk, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Het Britse Photobox biedt zijn diensten niet alleen in zijn thuismarkt aan, maar ook in Frankrijk, Duitsland en Spanje.
Photobox was eerder eigenaar van Moonpig, dat het mogelijk maakt om online fysieke kaarten te bestellen die dan met de normale post worden verstuurd. In Nederland gebruikt die onderneming de merknaam Greetz. Dat bedrijf werd begin dit jaar afgesplitst en naar de beurs gebracht.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
18 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
19 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
22 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
1 dag geleden