Sky: fotoboekenmaker Albelli praat over fusie met Brits bedrijf
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse fotoboekenbedrijf Albelli praat met de Britse branchegenoot Photobox over een fusie, meldt de Britse zender Sky News. De twee bedrijven zouden samen zo'n 500 miljoen pond, omgerekend ruim 583 miljoen euro, waard zijn. Ze zijn in veel West-Europese landen actief.
De markt voor op maat gemaakte fotoboeken groeit snel nu mensen veel van hun foto's alleen nog op mobiele telefoons hebben staan. Albelli, dat gesteund wordt door investeerder Gilde Buy Out Partners, is behalve in Nederland ook actief in België, Frankrijk, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Het Britse Photobox biedt zijn diensten niet alleen in zijn thuismarkt aan, maar ook in Frankrijk, Duitsland en Spanje.
Photobox was eerder eigenaar van Moonpig, dat het mogelijk maakt om online fysieke kaarten te bestellen die dan met de normale post worden verstuurd. In Nederland gebruikt die onderneming de merknaam Greetz. Dat bedrijf werd begin dit jaar afgesplitst en naar de beurs gebracht.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden