Sky: De Ligt vertrekt deze zomer bij Bayern München
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Matthijs de Ligt vertrekt mogelijk deze zomer al bij Bayern München, ondanks een doorlopend contract tot 2027. Dat meldt het Duitse Sky Sport. De Nederlandse international zou ontevreden zijn met zijn positie bij de Duitse recordkampioen. De verdediger heeft vaak geen basisplaats. Met de Zuid-Koreaan Kim Min-jae en de Fransman Dayot Upamecano is de concurrentie groot voor de plek centraal achterin. Bovendien zou Bayern interesse hebben in de Uruguayaan Ronald Araújo van FC Barcelona.
De 24-jarige De Ligt kwam in 2022 voor een bedrag van 67 miljoen euro over van Juventus. Hij is de laatste tijd vaak geblesseerd. De voormalig speler van Ajax speelde dit seizoen pas twee keer de volle negentig minuten bij Bayern in een Bundesliga-wedstrijd. Volgens Sky zou Manchester United belangstelling hebben om De Ligt van de zomer over te nemen.
Coach Thomas Tuchel ging in de persconferentie in aanloop naar het competitieduel met Werder Bremen op zondag niet in op het transfergerucht. Hij zei wel dat Bayern plannen met De Ligt heeft, want hij is "onze speler, een topspeler met een topkarakter".
Tuchel kondigde verder aan De Ligt tegen Bremen in de basis begint. De verdediger liep op het trainingskamp in het Portugese Faro weliswaar een knieblessure op, maar die blijkt niet ernstig. "Ik heb geen reden om me zorgen te maken. Hij zal starten."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
9 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
11 uur geleden