Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sky: Britten leggen nog een veerboot van P&O aan de ketting

Sky: Britten leggen nog een veerboot van P&O aan de ketting

DOVER (ANP) - De Britse autoriteiten hebben opnieuw een veerboot van P&O Ferries aan de ketting gelegd, meldt de Britse nieuwszender Sky News. Het gaat om de Pride of Kent, een veerboot die normaal gesproken tussen Dover en Calais vaart. Dat gebeurde na controles of het schip wel veilig kon gaan varen met een nieuwe crew. De precieze redenen waarom het schip aan de ketting wordt gelegd kon de Britse kustwacht nog niet direct geven.

P&O ontsloeg eerder deze maand 800 man zeevarend personeel. Die werden vervangen door goedkoper personeel uit Oost-Europa en Aziƫ. Voor de Britse autoriteiten was dat de reden om alle onder de Engelse vlag varende schepen van P&O Ferries aan een veiligheidscontrole te onderwerpen. Eind vorige week werd ook al een veerboot in Noord-Ierland aan de kade gehouden. P&O vaart ook tussen Rotterdam en Hull.

Het massaontslag bij P&O leidde tot veel weerstand in de Britse politiek. P&O-topman Peter Hebblethwaite erkende later bij de sanering regels te hebben geschonden door vakbonden niet in te lichten over het ontslag. Maar gesprekken met de bonden zouden volgens hem alleen maar een schijnvertoning zijn geweest, omdat het ontslag de enige mogelijkheid was om een faillissement te voorkomen. Afgelopen jaar zou P&O 100 miljoen pond verlies hebben geleden.

Meer uit Financieel

Scheepvaartorganisatie IMO: 1500 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.

18 minuten geleden
FIFA verbreekt samenwerking met Panini voor WK-stickerboek

MODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.

47 minuten geleden
Iets minder bloemen via veiling verhandeld voor Moederdag

AALSMEER (ANP) - Bloemen lijken in aanloop naar Moederdag iets minder populair te zijn dit jaar, maar nog steeds wel een geliefd cadeau. Dat blijkt uit cijfers van veilingbedrijf Royal FloraHolland.

48 minuten geleden
Whirlpool keldert op Wall Street na winstwaarschuwing door oorlog

NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.

2 uur geleden
Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

4 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

4 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

4 uur geleden