Sky: Britten leggen nog een veerboot van P&O aan de ketting
DOVER (ANP) - De Britse autoriteiten hebben opnieuw een veerboot van P&O Ferries aan de ketting gelegd, meldt de Britse nieuwszender Sky News. Het gaat om de Pride of Kent, een veerboot die normaal gesproken tussen Dover en Calais vaart. Dat gebeurde na controles of het schip wel veilig kon gaan varen met een nieuwe crew. De precieze redenen waarom het schip aan de ketting wordt gelegd kon de Britse kustwacht nog niet direct geven.
P&O ontsloeg eerder deze maand 800 man zeevarend personeel. Die werden vervangen door goedkoper personeel uit Oost-Europa en Azië. Voor de Britse autoriteiten was dat de reden om alle onder de Engelse vlag varende schepen van P&O Ferries aan een veiligheidscontrole te onderwerpen. Eind vorige week werd ook al een veerboot in Noord-Ierland aan de kade gehouden. P&O vaart ook tussen Rotterdam en Hull.
Het massaontslag bij P&O leidde tot veel weerstand in de Britse politiek. P&O-topman Peter Hebblethwaite erkende later bij de sanering regels te hebben geschonden door vakbonden niet in te lichten over het ontslag. Maar gesprekken met de bonden zouden volgens hem alleen maar een schijnvertoning zijn geweest, omdat het ontslag de enige mogelijkheid was om een faillissement te voorkomen. Afgelopen jaar zou P&O 100 miljoen pond verlies hebben geleden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
4 uur geleden