
Sky: Britse regering vraagt toezichthouders om hulp voor economie
LONDEN (ANP) - De Britse regering van premier Keir Starmer vraagt toezichthouders als Ofgem, de FCA en CMA om ideeën om belemmeringen weg te nemen voor de economische groei. Dat meldt de Britse nieuwszender Sky News, die hierin een poging herkent om de kwakkelende Britse economie nieuw leven in te blazen.
Sky News heeft vernomen dat de premier op kerstavond meer dan tien toezichthouders heeft aangeschreven met het verzoek om medio januari een reeks groeibevorderende initiatieven in te dienen. Een ontvanger van de brief, die ook was ondertekend door minister van Financiën Rachel Reeves en minister van Economische Zaken Jonathan Reynolds, zei dat de boodschap van het schrijven heel helder was.
De Britse economie heeft al langer moeite om te herstellen van de coronacrisis. Starmer kwam begin juli aan de macht. Toen waarschuwde hij al voor de slechte staat van de economie. Vervolgens kondigde zijn regering in oktober belastingverhogingen voor bedrijven aan omdat de overheid anders de begroting niet rond kreeg. Die stap leidde tot felle kritiek vanuit het bedrijfsleven. Brancheorganisaties waarschuwden dat dit de inflatie zal aanwakkeren en leidt tot banenverlies en bedrijfssluitingen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Recyclingbedrijven zijn niet gered met vrijwillige afspraken, vindt de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD). Een woordvoerder noemt de afspraak van een reeks bedrijven om jaarlijks 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen "een mooie geste" die de recyclers niet genoeg zekerheid geeft om investeringen te doen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep bedrijven heeft afgesproken om jaarlijks minstens 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen. Dat is de belangrijkste uitkomst van de 'plastictafel' waaraan brancheorganisaties, enkele natuurorganisaties en drie ministeries de afgelopen weken overlegden over de kringloopeconomie. Onder meer Coca-Cola, Unilever, Kraft Heinz en Nestlé staan op de lijst met bedrijven.
32 minuten geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft vorig jaar opnieuw afgesloten met een verlies. Het bedrijf uit Boxtel maakte veel kosten voor een reorganisatie waarbij het zich voor een groot deel terugtrekt uit Duitsland. Daarnaast kampten de slachthuizen van Vion met hogere inkoopprijzen voor dieren, terwijl de concurrentie toenam vanuit landen waar goedkoper gewerkt kan worden.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Criminelen maken op grote schaal gebruik van schijnbedrijven en katvangers om het financiële stelsel te misbruiken, concludeert de Financial Intelligence Unit (FIU) na onderzoek. "Achter ogenschijnlijk legale bedrijfsstructuren gaan complexe witwaspraktijken, belastingfraude en zelfs financiering van terrorisme schuil."
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energieproducenten hadden het afgelopen halfjaar vaker te maken met negatieve stroomprijzen, meldt Energieopwek.nl. Daarbij moeten ze zelf betalen om stroom kwijt te kunnen. Het aantal zonnepanelen en windmolens in Nederland is gegroeid en ze leverden door de felle zon en harde wind vaak meer elektriciteit op dan op dat moment nodig was.
1 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Tata Steel Nederland heeft zijn raad van bestuur ingekrompen van vijf naar vier functies. De stap maakt deel uit van een bredere reorganisatie. De staalfabrikant kondigde dat "transformatieprogramma" in april aan en zei daarbij ook veel banen te schrappen om winstgevender te worden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag licht hoger geopend, na de kleine min een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump volgen. Hij zei dinsdagavond niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners.
4 uur geleden