Sky: Britse regering vraagt toezichthouders om hulp voor economie
LONDEN (ANP) - De Britse regering van premier Keir Starmer vraagt toezichthouders als Ofgem, de FCA en CMA om ideeën om belemmeringen weg te nemen voor de economische groei. Dat meldt de Britse nieuwszender Sky News, die hierin een poging herkent om de kwakkelende Britse economie nieuw leven in te blazen.
Sky News heeft vernomen dat de premier op kerstavond meer dan tien toezichthouders heeft aangeschreven met het verzoek om medio januari een reeks groeibevorderende initiatieven in te dienen. Een ontvanger van de brief, die ook was ondertekend door minister van Financiën Rachel Reeves en minister van Economische Zaken Jonathan Reynolds, zei dat de boodschap van het schrijven heel helder was.
De Britse economie heeft al langer moeite om te herstellen van de coronacrisis. Starmer kwam begin juli aan de macht. Toen waarschuwde hij al voor de slechte staat van de economie. Vervolgens kondigde zijn regering in oktober belastingverhogingen voor bedrijven aan omdat de overheid anders de begroting niet rond kreeg. Die stap leidde tot felle kritiek vanuit het bedrijfsleven. Brancheorganisaties waarschuwden dat dit de inflatie zal aanwakkeren en leidt tot banenverlies en bedrijfssluitingen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
1 dag geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
1 dag geleden