Skoda mengt zich in goedkope stekkerauto-markt
PRAAG (ANP/DPA) - Autofabrikant Skoda gaat ook een betaalbare, kleinere elektrische auto bouwen. De Tsjechische dochteronderneming van Volkswagen gaat daarmee de concurrentie aan met Japanse, Koreaanse en Chinese automerken die de Europese markt voor elektrische auto's al hebben betreden.
"We zijn klaar voor strijd", zei Skoda-topman Klaus Zellmer vrijdag. De stekkerauto genaamd Epiq gaat rond de 25.000 euro kosten. Die prijs is vergelijkbaar met andere goedkopere elektrische modellen van Dacia, Renault en Smart. De auto wordt volgend jaar gepresenteerd, aldus het bedrijf.
Skoda "respecteert" de Japanse, Koreaanse en Chinese concurrentie in Europa, zegt de topman. "We moeten onderdeel zijn van de competitie. Dat is waar het bij Skoda om draait."
Volkswagen zou mogelijk een accu-fabriek in Tsjechiƫ gaan bouwen, maar besloot een paar maanden geleden om dat voorlopig niet te gaan doen. Die plannen zijn nog niet volledig van de baan. "We gaan dat gesprek weer aan", zei Zellmer.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
9 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
9 uur geleden