Skjelmose dacht dat hij voor plaats twee reed in Gold Race
VILT (ANP) - Tadej Pogacar reed alleen voorop in de Amstel Gold Race. Dus dacht Mattias Skjelmose: "Dan rijd je voor plek twee", vertelde hij tijdens de persconferentie. Daar zat de 24-jarige Deense wielrenner van Lidl-Trek als winnaar van de Limburgse heuvelklassieker. "Ik kan het nog niet geloven."
Skjelmose was in achtervolging gegaan op Pogacar, die eerst achter Julian Alaphilippe was aangesprongen, maar de Fransman al snel achterliet. "Ik had toen al mee gewild, maar Ben Healy blokte me. Dat was balen."
Pas toen hij hulp kreeg van de Belg Remco Evenepoel groeide het geloof dat de Sloveense wereldkampioen nog bij te halen was. "Dat was vooral de verdienste van Remco. Ik denk dat hij 80 procent van het werk heeft gedaan. Eenmaal met zijn drieën voorop was mijn enige doel niet gelost te worden op de Cauberg. Ik was al superblij dat ik in deze positie reed. Ik gaf mezelf niet veel kans. Derde worden had ik al een mooie prestatie gevonden."
95 procent
Vooraf had hij zichzelf niet veel kans gegeven. "Ik was gevallen in Parijs-Nice en in de Ronde van Baskenland was ik nog niet optimaal, misschien op 95 procent. Dat ik daar heb doorgezet heeft me misschien naar dit niveau geholpen. Ik was tot nu toe superongelukkig dat ik de ploeg niet de resultaten heb kunnen geven die ze verdienen."
Het belooft ook wat voor de Waalse Pijl, woensdag zijn volgende doel en een koers waarin hij in 2023 al tweede werd. "Ik denk dat we daar met Thibau Nys de enige renner in de ploeg hebben die Pogacar op de Muur van Hoei kan verslaan. Maar wie weet, je hoeft niet per se maar één kopman te hebben."
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
2 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
2 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
4 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
8 uur geleden