Skjelmose blijft Ayuso nipt voor en wint Ronde van Zwitserland
ABTWIL (ANP) - Wielrenner Mattias Skjelmose van Trek-Segafredo heeft de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De 22-jarige Deen behield zijn leiderstrui in de afsluitende tijdrit, waarin hij de zege moest laten aan de Spanjaard Juan Ayuso. De Belg Remco Evenepoel, die in de tijdrit tweede werd op 8 seconden, eindigde als derde in het klassement.
Met zijn winnende tijd passeerde de 20-jarige Ayuso, die de tijdrit begon als de nummer 3 uit het klassement, Felix Gall uit Oostenrijk. Skjelmose wist met een sterk tweede deel in de tijdrit over 25,7 kilometer 9 van zijn 18 seconden voorsprong over te houden. Wilco Kelderman werd vierde in het klassement.
Evenepoel had een dag eerder de zevende etappe gewonnen en was ook de favoriet voor de zege in de tijdrit. Bij het eerste meetpunt was de Belgisch kampioen tijdrijden de snelste, maar pakte hij niet voldoende marge om Ayuso te bedreigen. De Spanjaard bleek daarna sneller, maar de Deen Skjelmose, die aanvankelijk veel tijd verloor, herstelde zich en pakte na de zege in de Ronde van Luxemburg vorig jaar zijn tweede overwinning in een etappekoers.
Gino Mäder
De Ronde van Zwitserland werd opgeschrikt door het overlijden van Gino Mäder afgelopen vrijdag. De Zwitser bezweek aan de verwondingen van een val in de vijfde etappe van donderdag. Vanwege het ongeval gingen meerdere ploegen en renners van andere formaties niet meer van start.
Ayuso was na de zege in gedachten bij Mäder. "Ik wilde de eindzege aan hem opdragen maar doe dat nu met de ritzege. Je hebt niet echt het gevoel dat je de overwinning wil vieren, maar ik denk dat iedereen zijn allerbeste voor hem heeft gedaan", zei de Spanjaard die blij was met de ritzege maar ook het klassement had willen winnen.
Skjelmose zei ook dat er veel emoties bij hem loskwamen na de finish. "Gino is dood en ik denk dat alles bij elkaar me heel emotioneel maakt. Voor mij was het het belangrijkste dat de ouders en familie van Gino wilden dat de koers doorging. Dan is dat wat we moeten doen."
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
7 uur geleden