Skjelmose blijft Ayuso nipt voor en wint Ronde van Zwitserland
ABTWIL (ANP) - Wielrenner Mattias Skjelmose van Trek-Segafredo heeft de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De 22-jarige Deen behield zijn leiderstrui in de afsluitende tijdrit, waarin hij de zege moest laten aan de Spanjaard Juan Ayuso. De Belg Remco Evenepoel, die in de tijdrit tweede werd op 8 seconden, eindigde als derde in het klassement.
Met zijn winnende tijd passeerde de 20-jarige Ayuso, die de tijdrit begon als de nummer 3 uit het klassement, Felix Gall uit Oostenrijk. Skjelmose wist met een sterk tweede deel in de tijdrit over 25,7 kilometer 9 van zijn 18 seconden voorsprong over te houden. Wilco Kelderman werd vierde in het klassement.
Evenepoel had een dag eerder de zevende etappe gewonnen en was ook de favoriet voor de zege in de tijdrit. Bij het eerste meetpunt was de Belgisch kampioen tijdrijden de snelste, maar pakte hij niet voldoende marge om Ayuso te bedreigen. De Spanjaard bleek daarna sneller, maar de Deen Skjelmose, die aanvankelijk veel tijd verloor, herstelde zich en pakte na de zege in de Ronde van Luxemburg vorig jaar zijn tweede overwinning in een etappekoers.
Gino Mäder
De Ronde van Zwitserland werd opgeschrikt door het overlijden van Gino Mäder afgelopen vrijdag. De Zwitser bezweek aan de verwondingen van een val in de vijfde etappe van donderdag. Vanwege het ongeval gingen meerdere ploegen en renners van andere formaties niet meer van start.
Ayuso was na de zege in gedachten bij Mäder. "Ik wilde de eindzege aan hem opdragen maar doe dat nu met de ritzege. Je hebt niet echt het gevoel dat je de overwinning wil vieren, maar ik denk dat iedereen zijn allerbeste voor hem heeft gedaan", zei de Spanjaard die blij was met de ritzege maar ook het klassement had willen winnen.
Skjelmose zei ook dat er veel emoties bij hem loskwamen na de finish. "Gino is dood en ik denk dat alles bij elkaar me heel emotioneel maakt. Voor mij was het het belangrijkste dat de ouders en familie van Gino wilden dat de koers doorging. Dan is dat wat we moeten doen."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
19 minuten geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
38 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
19 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden