Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skjelmose blijft Ayuso nipt voor en wint Ronde van Zwitserland

Skjelmose blijft Ayuso nipt voor en wint Ronde van Zwitserland

ABTWIL (ANP) - Wielrenner Mattias Skjelmose van Trek-Segafredo heeft de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De 22-jarige Deen behield zijn leiderstrui in de afsluitende tijdrit, waarin hij de zege moest laten aan de Spanjaard Juan Ayuso. De Belg Remco Evenepoel, die in de tijdrit tweede werd op 8 seconden, eindigde als derde in het klassement.

Met zijn winnende tijd passeerde de 20-jarige Ayuso, die de tijdrit begon als de nummer 3 uit het klassement, Felix Gall uit Oostenrijk. Skjelmose wist met een sterk tweede deel in de tijdrit over 25,7 kilometer 9 van zijn 18 seconden voorsprong over te houden. Wilco Kelderman werd vierde in het klassement.

Evenepoel had een dag eerder de zevende etappe gewonnen en was ook de favoriet voor de zege in de tijdrit. Bij het eerste meetpunt was de Belgisch kampioen tijdrijden de snelste, maar pakte hij niet voldoende marge om Ayuso te bedreigen. De Spanjaard bleek daarna sneller, maar de Deen Skjelmose, die aanvankelijk veel tijd verloor, herstelde zich en pakte na de zege in de Ronde van Luxemburg vorig jaar zijn tweede overwinning in een etappekoers.

Gino Mäder

De Ronde van Zwitserland werd opgeschrikt door het overlijden van Gino Mäder afgelopen vrijdag. De Zwitser bezweek aan de verwondingen van een val in de vijfde etappe van donderdag. Vanwege het ongeval gingen meerdere ploegen en renners van andere formaties niet meer van start.

Ayuso was na de zege in gedachten bij Mäder. "Ik wilde de eindzege aan hem opdragen maar doe dat nu met de ritzege. Je hebt niet echt het gevoel dat je de overwinning wil vieren, maar ik denk dat iedereen zijn allerbeste voor hem heeft gedaan", zei de Spanjaard die blij was met de ritzege maar ook het klassement had willen winnen.

Skjelmose zei ook dat er veel emoties bij hem loskwamen na de finish. "Gino is dood en ik denk dat alles bij elkaar me heel emotioneel maakt. Voor mij was het het belangrijkste dat de ouders en familie van Gino wilden dat de koers doorging. Dan is dat wat we moeten doen."

Meer uit Sport

Handballers Volendam grijpen eerste landstitel sinds 2013

AALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.

20 minuten geleden
Golfer Ruiter blij met prijs voor beste amateur KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.

1 uur geleden
Verstappen valt bij GP van Monaco uit na defect bij de start

MONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.

1 uur geleden
Motorcoureur Márquez pakt dubbele zege bij GP van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.

1 uur geleden
Fransman Baudin wint eerste etappe Tour Auvergne-Rhône-Alpes

SAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.

1 uur geleden
Golfer Luiten wil caddieproblemen in de toekomst anders aanpakken

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.

2 uur geleden
Ferrari-baas Vasseur bij race GP Monaco na ziekenhuisbezoek

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.

2 uur geleden