Skispringster Kramer mist Winterspelen door corona
WENEN (ANP) - De Nederlands-Oostenrijkse skispringster Sara Marita Kramer moet definitief afzien van deelname aan de Olympische Spelen van Beijing. De Oostenrijkse skibond bevestigde dinsdag dat de leidster in de wereldbeker voor de tweede keer positief heeft getest op het coronavirus.
Kramer is geboren in Nederland maar op haar zesde verhuisd naar Oostenrijk, het land waarvoor ze uitkomt. Ze testte afgelopen weekeinde, een dag voor vertrek naar China, al positief op corona. Dinsdag volgde een tweede positief resultaat. Omdat de vrouwenwedstrijd vanaf de normale schans al zaterdag op het programma staat, kan ze nooit meer op tijd de vier verplichte negatieve testen voorleggen die nodig zijn in China na een coronabesmetting. "Onze grootste angst is uitgekomen. Marita Kramer kan niet deelnemen in Beijing vanwege positieve coronatesten, hoewel ze zich fit en klaar voor de Spelen voelt", meldde de Oostenrijkse skibond via Twitter.
De 20-jarige Kramer, met de Oostenrijkse en de Nederlandse vlag op haar helm, domineerde dit seizoen. Zaterdag nog boekte ze in Willingen haar zesde overwinning van dit seizoen in de wereldbeker. Ze gold als dé favoriete voor olympisch goud.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioen op de 1000 meter geworden. De wereldkampioen op de 500 meter was bij de NK afstanden in Heerenveen met 1.13,59 sneller dan teamgenote Marrit Fledderus en titelverdedigster Jutta Leerdam.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye heeft de marathon van New York niet uitgelopen. De titelverdediger haakte al redelijk vroeg in de wedstrijd af bij de koplopers en besloot rond het 30-kilometerpunt de strijd te staken.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Sifan Hassan is er niet in geslaagd haar debuut in de marathon van New York op te sieren met de zege. De olympisch kampioene kwam al redelijk vroeg in de wedstrijd in de problemen en moest een trio Keniaanse rivalen laten gaan. Ze stortte in de slotfase in en eindigde als zesde in 2.24.43.
54 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jannik Sinner neemt met de eindzege op het masterstoernooi van Parijs de eerste plaats op de wereldranglijst weer over van Carlos Alcaraz. De 24-jarige Italiaan versloeg in de finale de Canadees Felix Auger-Aliassime met 6-4 7-6 (4).
56 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft bij de NK afstanden in Heerenveen voor het eerst de titel op de 1000 meter veroverd. De 23-jarige wereldkampioen van Team Essent bleef met 1.07,17 in een rechtstreeks duel Tim Prins voor en was ook sneller dan titelverdediger Jenning de Boo.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft bij de NK afstanden in Heerenveen voor de tweede keer op rij de Nederlandse titel op de 5000 meter veroverd. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was met een persoonlijk record van 6.41,48 sneller dan teamgenotes Marijke Groenewoud en Bente Kerkhoff.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de achtste keer Nederlands kampioen op de 10 kilometer geworden. De 39-jarige Fries van Team AH-Zaanlander was met 12.42,85 nipt sneller dan Marcel Bosker en Jasper Krommenhoek en is daarmee de oudste Nederlandse afstandskampioen ooit geworden.
3 uur geleden