Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skispringster Kramer mist Winterspelen door corona

Skispringster Kramer mist Winterspelen door corona

WENEN (ANP) - De Nederlands-Oostenrijkse skispringster Sara Marita Kramer moet definitief afzien van deelname aan de Olympische Spelen van Beijing. De Oostenrijkse skibond bevestigde dinsdag dat de leidster in de wereldbeker voor de tweede keer positief heeft getest op het coronavirus.

Kramer is geboren in Nederland maar op haar zesde verhuisd naar Oostenrijk, het land waarvoor ze uitkomt. Ze testte afgelopen weekeinde, een dag voor vertrek naar China, al positief op corona. Dinsdag volgde een tweede positief resultaat. Omdat de vrouwenwedstrijd vanaf de normale schans al zaterdag op het programma staat, kan ze nooit meer op tijd de vier verplichte negatieve testen voorleggen die nodig zijn in China na een coronabesmetting. "Onze grootste angst is uitgekomen. Marita Kramer kan niet deelnemen in Beijing vanwege positieve coronatesten, hoewel ze zich fit en klaar voor de Spelen voelt", meldde de Oostenrijkse skibond via Twitter.

De 20-jarige Kramer, met de Oostenrijkse en de Nederlandse vlag op haar helm, domineerde dit seizoen. Zaterdag nog boekte ze in Willingen haar zesde overwinning van dit seizoen in de wereldbeker. Ze gold als dé favoriete voor olympisch goud.

Meer uit Sport

Verstappen hekelt gladde baan Las Vegas: rijden op ijs niet leuk

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.

25 minuten geleden
Verstappen tweede in natte kwalificatie Las Vegas, Norris op pole

LAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.

1 uur geleden
Schaatser Huizinga in Calgary vijfde op 5000 meter, zege Dawson

CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.

4 uur geleden
Beune in Calgary ook de beste op tweede 3000 meter in wereldbeker

CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.

4 uur geleden
Schaatser Stolz blijft De Boo voor en wint 1000 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.

4 uur geleden
Schaatsster Kok wint in Calgary voor het eerst 1000 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.

6 uur geleden
Schaatser Nuis wint 1000 meter in Calgary in B-groep

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.

11 uur geleden