Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skispringster Kramer mist Winterspelen door corona

Skispringster Kramer mist Winterspelen door corona

WENEN (ANP) - De Nederlands-Oostenrijkse skispringster Sara Marita Kramer moet definitief afzien van deelname aan de Olympische Spelen van Beijing. De Oostenrijkse skibond bevestigde dinsdag dat de leidster in de wereldbeker voor de tweede keer positief heeft getest op het coronavirus.

Kramer is geboren in Nederland maar op haar zesde verhuisd naar Oostenrijk, het land waarvoor ze uitkomt. Ze testte afgelopen weekeinde, een dag voor vertrek naar China, al positief op corona. Dinsdag volgde een tweede positief resultaat. Omdat de vrouwenwedstrijd vanaf de normale schans al zaterdag op het programma staat, kan ze nooit meer op tijd de vier verplichte negatieve testen voorleggen die nodig zijn in China na een coronabesmetting. "Onze grootste angst is uitgekomen. Marita Kramer kan niet deelnemen in Beijing vanwege positieve coronatesten, hoewel ze zich fit en klaar voor de Spelen voelt", meldde de Oostenrijkse skibond via Twitter.

De 20-jarige Kramer, met de Oostenrijkse en de Nederlandse vlag op haar helm, domineerde dit seizoen. Zaterdag nog boekte ze in Willingen haar zesde overwinning van dit seizoen in de wereldbeker. Ze gold als dé favoriete voor olympisch goud.

Meer uit Sport

Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

1 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

4 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

5 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

9 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

1 dag geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

1 dag geleden