Skispringer Geiger toont vorm voor nieuwjaarsspringen
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP) - De Duitse skispringer Karl Geiger heeft zich als beste gekwalificeerd voor het nieuwjaarsspringen van de grote schans in Garmisch-Partenkirchen, de tweede wedstrijd uit de Vierschansentournee.
De 26-jarige Geiger kwam in de kwalificaties op oudejaarsdag tot een afstand van 139 meter en scoorde 142,7 punten. Hij bleef daarmee nipt de Oostenrijker Philipp Aschenwald voor, die een afstand van 140 meter noteerde, maar toch minder punten vergaarde: 142,6.
De Japanner Ryoyu Kobayashi werd derde in de kwalificatie met 138 meter en 140,9 punten. Kobayashi won zondag de eerste wedstrijd uit de tournee in Oberstdorf. Hij is ook de titelverdediger. De Japanner won vorige winter zelf alle vier de wedstrijden van de Vierschansentournee.
Meer uit Sport
LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
19 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geleden