Skilerarenbond Tirol waarschuwt voor illegale instructeurs
INNSBRUCK (ANP) - De skilerarenbond in het Oostenrijkse Tirol waarschuwt voor veiligheidsrisico's omdat in het gebied vele duizenden instructeurs actief zijn die niet over de juiste papieren beschikken, meldt de Oostenrijkse omroep ORF. Dit wintersportseizoen worden extra controles gehouden.
Tirol telt volgens de bond 7000 skileraren en evenveel personen die "illegaal" lesgeven. Die laatste groep voldoet vaak niet aan de eisen waar instructeurs wettelijk aan moeten voldoen, stelt directeur Christian Abenthung tegen ORF. Hij zegt dat het gaat om mensen die uit heel Europa komen, waaronder Nederland en Duitsland.
Abenthung zegt zich vooral zorgen te maken over de veiligheidsrisico's. Door bijvoorbeeld slecht weer kunnen situaties ontstaan waarin niet-bevoegde leraren en hun leerlingen hulp nodig hebben om het dal te bereiken, aldus de directeur. De controles zijn volgens hem vooral bedoeld om mensen van de gevaren op de hoogte te stellen. Als mensen "onredelijk" zijn, worden verdere stappen overwogen.
De lessen in Tirol zijn dit seizoen allemaal geboekt, zegt Abenthung. Oostenrijkse media schreven onlangs dat veel skischolen in het onder Nederlanders populaire wintersportgebied worstelen met een lerarentekort, ook in het hoogseizoen. Dat komt mede doordat tijdens de coronapandemie minder mensen zijn opgeleid als instructeur.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.
12 uur geledenLIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.
13 uur geleden