Skiester Vonn zesde op eerste afdaling in bijna zes jaar
ST. ANTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft indruk gemaakt met haar zesde plaats op de wereldbekerafdaling van het Oostenrijkse St. Anton. Het 40-jarige ski-icoon, dat deze winter haar rentree maakt nadat ze haar loopbaan zes jaar geleden had beëindigd, finishte vorige maand al als veertiende op een Super-G in het Zwitserse St. Moritz.
De zege in St. Anton was voor de Italiaanse Federica Brignone, die niet eerder succesvol was op de afdaling.
Vonn stopte in 2019 met skiën nadat ze geplaagd werd door blessures. Ze had destijds het record bij de vrouwen met 82 wereldbekerzeges, was olympisch kampioene en tweevoudig wereldkampioene. Het record raakte ze kwijt aan haar landgenote Mikaela Shiffrin, die inmiddels op 99 staat, maar door een blessure voorlopig niet in actie komt.
Met een nieuwe knie en pijnvrij besloot Vonn terug te keren. In St. Anton won ze in 2007 een afdaling en ditmaal leek ze opnieuw op weg naar een podiumplek tot ze op het laatste stuk wat tijd verloor. Het verschil met Brignone bedroeg 0,58 seconde.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
10 uur geleden