Skiester Vonn zesde op eerste afdaling in bijna zes jaar
ST. ANTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft indruk gemaakt met haar zesde plaats op de wereldbekerafdaling van het Oostenrijkse St. Anton. Het 40-jarige ski-icoon, dat deze winter haar rentree maakt nadat ze haar loopbaan zes jaar geleden had beëindigd, finishte vorige maand al als veertiende op een Super-G in het Zwitserse St. Moritz.
De zege in St. Anton was voor de Italiaanse Federica Brignone, die niet eerder succesvol was op de afdaling.
Vonn stopte in 2019 met skiën nadat ze geplaagd werd door blessures. Ze had destijds het record bij de vrouwen met 82 wereldbekerzeges, was olympisch kampioene en tweevoudig wereldkampioene. Het record raakte ze kwijt aan haar landgenote Mikaela Shiffrin, die inmiddels op 99 staat, maar door een blessure voorlopig niet in actie komt.
Met een nieuwe knie en pijnvrij besloot Vonn terug te keren. In St. Anton won ze in 2007 een afdaling en ditmaal leek ze opnieuw op weg naar een podiumplek tot ze op het laatste stuk wat tijd verloor. Het verschil met Brignone bedroeg 0,58 seconde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geleden