Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skiester Vlhová verkleint achterstand, nieuwe domper Shiffrin

Skiester Vlhová verkleint achterstand, nieuwe domper Shiffrin

KRANJSKA GORA (ANP) - Skiester Petra Vlhová heeft de slalom in het Sloveense Kranjska Gora gewonnen. De 28-jarige Slowaakse verkleinde met haar derde zege in de wereldbeker haar achterstand op de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, die zich niet wist te plaatsen voor de tweede run.

In de algemene stand gaat Shiffrin aan de leiding met 929 punten, 207 punten meer dan naaste belager Vlhová. Op de slalom is het verschil tussen de Amerikaanse (430 punten) en de Slowaakse (425 punten) slechts 5 punten.

Vlhová schreef in Kranjska Gora de eerste run op haar naam, waarna ze in de tweede run genoeg had aan de zevende plaats. De Duitse Lena Dürr werd tweede op 0,72 seconden.

Feller

Shiffrin kende een teleurstellend weekend. De 93-voudige wereldbekerwinnares miste zondag halverwege haar eerste run een poortje. Een dag eerder moest ze genoegen nemen met de negende plaats op de reuzenslalom.

Manuel Feller won ternauwernood de slalom bij de mannen in Adelboden. De 31-jarige Oostenrijker was 0,02 seconden sneller dan de Noor Atle Lie McGrath. Dominik Raschner uit Oostenrijk werd derde. Feller nam in de stand op het onderdeel de leiding over van zijn landgenoot Marco Schwarz, die dit seizoen niet meer in actie komt door een knieblessure.

Meer uit Sport

Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

1 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

1 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

3 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

4 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

10 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

20 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

20 uur geleden