Skiester Vlhová verkleint achterstand, nieuwe domper Shiffrin
KRANJSKA GORA (ANP) - Skiester Petra Vlhová heeft de slalom in het Sloveense Kranjska Gora gewonnen. De 28-jarige Slowaakse verkleinde met haar derde zege in de wereldbeker haar achterstand op de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, die zich niet wist te plaatsen voor de tweede run.
In de algemene stand gaat Shiffrin aan de leiding met 929 punten, 207 punten meer dan naaste belager Vlhová. Op de slalom is het verschil tussen de Amerikaanse (430 punten) en de Slowaakse (425 punten) slechts 5 punten.
Vlhová schreef in Kranjska Gora de eerste run op haar naam, waarna ze in de tweede run genoeg had aan de zevende plaats. De Duitse Lena Dürr werd tweede op 0,72 seconden.
Feller
Shiffrin kende een teleurstellend weekend. De 93-voudige wereldbekerwinnares miste zondag halverwege haar eerste run een poortje. Een dag eerder moest ze genoegen nemen met de negende plaats op de reuzenslalom.
Manuel Feller won ternauwernood de slalom bij de mannen in Adelboden. De 31-jarige Oostenrijker was 0,02 seconden sneller dan de Noor Atle Lie McGrath. Dominik Raschner uit Oostenrijk werd derde. Feller nam in de stand op het onderdeel de leiding over van zijn landgenoot Marco Schwarz, die dit seizoen niet meer in actie komt door een knieblessure.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
14 uur geleden