Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skiester Shiffrin zet recordjacht even opzij tijdens WK in Alpen

Skiester Shiffrin zet recordjacht even opzij tijdens WK in Alpen

MÉRIBEL (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin zet haar recordjacht in de wereldbeker voor twee weken opzij. De 27-jarige Shiffrin hoopt haar topvorm in de Franse Alpen te kunnen bekronen met wereldtitels. Maandag beginnen de wereldkampioenschappen in Méribel (vrouwen) en Courchevel (mannen) met de combinatie voor de skiesters.

"Op de WK hoef je niet aan wereldbekerpunten of aan het klassement te denken, je gaat gewoon iedere keer voor goud", zei Shiffrin in de aanloop naar het evenement. "Je moet hier risico's nemen en gewoon zo snel mogelijk skiën. En hopelijk is dat dan aan het einde van de dag goed genoeg voor een medaille."

De Amerikaanse won dit seizoen al elf wereldbekerwedstrijden. Shiffrin loste begin vorige maand haar landgenote Lindsey Vonn af als meest succesvolle vrouw in de wereldbeker en heeft nu nog één overwinning nodig om het algehele record van Ingemar Stenmark te evenaren. De Zweedse alpineskiër won in de jaren 70 en 80 in de wereldbeker 86 wedstrijden; Shiffrin staat op 85 zeges.

Greatest Of All Time

"Misschien kan ik Ingemar qua cijfers overtreffen, maar niet zijn nalatenschap", aldus Shiffrin, die bij Eurosport de suggestie wegwuifde dat ze op het punt staat de 'Greatest Of All Time' (GOAT) te worden. "Ik denk dat er meer dan één GOAT is, zo zie ik het. Alpineskiën heeft door de jaren heen zoveel geweldige verhalen opgeleverd."

De Amerikaanse keerde vorig jaar zonder medailles terug van de Olympische Spelen in China. Na de teleurstellend verlopen Winterspelen, waar ze gebukt leek te gaan onder de druk en hoge verwachtingen, heeft Shiffrin zich dit seizoen op indrukwekkende wijze herpakt. De zesvoudig wereldkampioene behoort bij de WK op de combinatie (super-G en slalom), super-G, reuzenslalom en de slalom tot de favorieten voor het goud.

Meer uit Sport

Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

9 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

20 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

23 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden