Skiester Shiffrin zet recordjacht even opzij tijdens WK in Alpen
MÉRIBEL (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin zet haar recordjacht in de wereldbeker voor twee weken opzij. De 27-jarige Shiffrin hoopt haar topvorm in de Franse Alpen te kunnen bekronen met wereldtitels. Maandag beginnen de wereldkampioenschappen in Méribel (vrouwen) en Courchevel (mannen) met de combinatie voor de skiesters.
"Op de WK hoef je niet aan wereldbekerpunten of aan het klassement te denken, je gaat gewoon iedere keer voor goud", zei Shiffrin in de aanloop naar het evenement. "Je moet hier risico's nemen en gewoon zo snel mogelijk skiën. En hopelijk is dat dan aan het einde van de dag goed genoeg voor een medaille."
De Amerikaanse won dit seizoen al elf wereldbekerwedstrijden. Shiffrin loste begin vorige maand haar landgenote Lindsey Vonn af als meest succesvolle vrouw in de wereldbeker en heeft nu nog één overwinning nodig om het algehele record van Ingemar Stenmark te evenaren. De Zweedse alpineskiër won in de jaren 70 en 80 in de wereldbeker 86 wedstrijden; Shiffrin staat op 85 zeges.
Greatest Of All Time
"Misschien kan ik Ingemar qua cijfers overtreffen, maar niet zijn nalatenschap", aldus Shiffrin, die bij Eurosport de suggestie wegwuifde dat ze op het punt staat de 'Greatest Of All Time' (GOAT) te worden. "Ik denk dat er meer dan één GOAT is, zo zie ik het. Alpineskiën heeft door de jaren heen zoveel geweldige verhalen opgeleverd."
De Amerikaanse keerde vorig jaar zonder medailles terug van de Olympische Spelen in China. Na de teleurstellend verlopen Winterspelen, waar ze gebukt leek te gaan onder de druk en hoge verwachtingen, heeft Shiffrin zich dit seizoen op indrukwekkende wijze herpakt. De zesvoudig wereldkampioene behoort bij de WK op de combinatie (super-G en slalom), super-G, reuzenslalom en de slalom tot de favorieten voor het goud.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
7 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
15 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
19 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
22 uur geleden