Skiester Shiffrin zet recordjacht even opzij tijdens WK in Alpen
MÉRIBEL (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin zet haar recordjacht in de wereldbeker voor twee weken opzij. De 27-jarige Shiffrin hoopt haar topvorm in de Franse Alpen te kunnen bekronen met wereldtitels. Maandag beginnen de wereldkampioenschappen in Méribel (vrouwen) en Courchevel (mannen) met de combinatie voor de skiesters.
"Op de WK hoef je niet aan wereldbekerpunten of aan het klassement te denken, je gaat gewoon iedere keer voor goud", zei Shiffrin in de aanloop naar het evenement. "Je moet hier risico's nemen en gewoon zo snel mogelijk skiën. En hopelijk is dat dan aan het einde van de dag goed genoeg voor een medaille."
De Amerikaanse won dit seizoen al elf wereldbekerwedstrijden. Shiffrin loste begin vorige maand haar landgenote Lindsey Vonn af als meest succesvolle vrouw in de wereldbeker en heeft nu nog één overwinning nodig om het algehele record van Ingemar Stenmark te evenaren. De Zweedse alpineskiër won in de jaren 70 en 80 in de wereldbeker 86 wedstrijden; Shiffrin staat op 85 zeges.
Greatest Of All Time
"Misschien kan ik Ingemar qua cijfers overtreffen, maar niet zijn nalatenschap", aldus Shiffrin, die bij Eurosport de suggestie wegwuifde dat ze op het punt staat de 'Greatest Of All Time' (GOAT) te worden. "Ik denk dat er meer dan één GOAT is, zo zie ik het. Alpineskiën heeft door de jaren heen zoveel geweldige verhalen opgeleverd."
De Amerikaanse keerde vorig jaar zonder medailles terug van de Olympische Spelen in China. Na de teleurstellend verlopen Winterspelen, waar ze gebukt leek te gaan onder de druk en hoge verwachtingen, heeft Shiffrin zich dit seizoen op indrukwekkende wijze herpakt. De zesvoudig wereldkampioene behoort bij de WK op de combinatie (super-G en slalom), super-G, reuzenslalom en de slalom tot de favorieten voor het goud.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
17 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
4 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
6 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
9 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
10 uur geleden