
Skiester Shiffrin wint ook de slalom in Lienz
LIENZ (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft voor de tweede dag op rij een wereldbekerzege geboekt in Lienz. Shiffrin zegevierde zaterdag op de reuzenslalom, een dag later was ze in de Oostenrijkse Dolomieten ook de beste op de slalom. De Amerikaanse was in beide runs de snelste. Met een totaaltijd van 1.48,89 bleef ze Petra Vlhova uit Slowakije 0,61 seconde voor. De Zwitserse Michelle Gisin gaf als nummer 3 al 1,72 seconden toe.
De 24-jarige Amerikaanse heeft nu 64 wereldbekerzeges op haar naam staan, nog achttien minder dan haar landgenote Lindsey Vonn die zich de meeste succesvolle skiester aller tijden mag noemen. De Zweed Ingemar Stenmark leidt bij de mannen de 'eeuwige' ranglijst met 86 overwinningen in de wereldbeker.
Shiffrin vierde haar 43e wereldbekerzege op de slalom. Vonn was vooral succesvol op de afdaling, waarop ze ook 43 zeges boekte. Stenmark was het meest succesvol op de reuzenslalom met 46 overwinningen.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - De belangstelling voor de laatste Dutch GP, volgend jaar in Zandvoort, is overweldigend. Volgens de organisatie is er sprake van "een zeer grote hoeveelheid" aanvragen. De komende dagen worden alle verzoeken verwerkt en deze week vinden de toewijzingen plaats. De periode waarin belangstellenden een aanvraag konden doen voor toegangsbewijzen voor de Formule 1 werd op maandag 8 september afgesloten.
2 uur geledenPOIO (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike vervolgt de Vuelta dinsdag zonder Victor Campenaerts. De Belgische helper van klassementsleider Jonas Vingegaard is ziek, meldt de Nederlandse ploeg op X. Na de rustdag volgt dinsdag de zestiende etappe in de Ronde van Spanje, een heuvelrit van Poio naar Castro de Herville.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reinier Taboada heeft van de internationale handbalbond toestemming gekregen om voor Nederland uit te komen. De 27-jarige linkeropbouwer debuteert volgende maand mogelijk tijdens de Golden League en mag ook aan het EK in Malmö deelnemen.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Raemon Sluiter gaat aan de slag als trainer van Botic van de Zandschulp. De nummer 82 van de wereldranglijst beëindigde in juni de samenwerking met coach Peter Lucassen.
1 dag geledenCHAMBÉRY (ANP) - De Franse wielerploeg Decathlon-AG2R heeft naast sprinters Olav Kooij en Cees Bol ook Daan Hoole aangetrokken. De tweevoudig Nederlands kampioen tijdrijden komt over van Lidl-Trek en heeft net als zijn landgenoten een contract voor de komende drie seizoenen getekend bij de ploeg die dan Decathlon CMA CGM heet.
1 dag geledenCHAMBÉRY (ANP) - De Franse wielerploeg Decathlon-AG2R heeft de komst van sprinter Olav Kooij bevestigd. De 23-jarige Zuid-Hollander komt over van Visma - Lease a Bike en heeft bij de ploeg, die volgend seizoen Decathlon CMA CGM heet, een contract getekend tot en met 2028. Dat meldt het wielerteam op X.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Jannik Sinner denkt na zijn nederlaag op de US Open tegen Carlos Alcaraz dat hij minder voorspelbaar moet spelen tegen de Spanjaard. De Italiaan verloor de finale van het grandslamtoernooi in New York in vier sets en raakte daarmee ook de nummer 1-positie op de wereldranglijst kwijt.
1 dag geleden