Skiester Shiffrin wint 86e wereldbeker, evenaart record Stenmark
ARE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft in het Zweedse Are haar 86e wereldbekerwedstrijd gewonnen. Ze evenaarde met de winst van de reuzenslalom het record van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark.
De 27 jaar oude Shiffrin, die de Italiaanse Federica Brignone en de Zweedse Sara Hector achter zich liet, deed dat op de piste waar ze ruim tien jaar geleden haar eerste zege boekte in de wereldbeker. Het was haar twintigste zege op de reuzenslalom, waarmee ze het vrouwenrecord van de Zwitserse Vreni Schneider op die discipline evenaarde.
"Het is een geweldige dag, oh my goodness", zei Shiffrin kort na het evenaren van Stenmark. Zaterdag kan ze het record alleen op haar naam zetten als ze ook de slalom weet te winnen.
Gezond blijven
"Ik ben echt blij voor haar, ze verdient het", zei de 66-jarige Stenmark eerder al tegen persbureau AFP. "Ze is een uitstekende skiester, met een fantastische techniek. Ze lijkt me ook erg sympathiek, dus ben ik blij dat zij het is die mijn record uit de boeken veegt."
Stenmark, die het record in 1986 vestigde, denkt dat Shiffrin voorlopig nog wel even door gaat met winnen. "Ze kan de eerste worden die honderd wedstrijden wint, en zelfs meer, als ze gezond blijft. Maar dat is een probleem met skiërs. Als hun knieën geen pijn gaan doen, krijgen ze uiteindelijk wel rugproblemen", aldus de skilegende.
In januari evenaring van het record
"Ik weet niet hoe lang ze wil doorgaan. Vrouwen stoppen vaak eerder om zich op hun gezin te richten. Dus misschien 32, 33? Ze kan misschien wel tot haar 40e doorgaan, maar ik weet niet of ze dat wil. Er zijn andere belangrijke dingen in het leven. Het is niet alleen skiën."
In januari evenaarde Shiffrin al het record bij de vrouwen. Dat stond met 82 overwinningen op naam van Lindsey Vonn.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
11 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
13 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden