Skiester Shiffrin wint 86e wereldbeker, evenaart record Stenmark
ARE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft in het Zweedse Are haar 86e wereldbekerwedstrijd gewonnen. Ze evenaarde met de winst van de reuzenslalom het record van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark.
De 27 jaar oude Shiffrin, die de Italiaanse Federica Brignone en de Zweedse Sara Hector achter zich liet, deed dat op de piste waar ze ruim tien jaar geleden haar eerste zege boekte in de wereldbeker. Het was haar twintigste zege op de reuzenslalom, waarmee ze het vrouwenrecord van de Zwitserse Vreni Schneider op die discipline evenaarde.
"Het is een geweldige dag, oh my goodness", zei Shiffrin kort na het evenaren van Stenmark. Zaterdag kan ze het record alleen op haar naam zetten als ze ook de slalom weet te winnen.
Gezond blijven
"Ik ben echt blij voor haar, ze verdient het", zei de 66-jarige Stenmark eerder al tegen persbureau AFP. "Ze is een uitstekende skiester, met een fantastische techniek. Ze lijkt me ook erg sympathiek, dus ben ik blij dat zij het is die mijn record uit de boeken veegt."
Stenmark, die het record in 1986 vestigde, denkt dat Shiffrin voorlopig nog wel even door gaat met winnen. "Ze kan de eerste worden die honderd wedstrijden wint, en zelfs meer, als ze gezond blijft. Maar dat is een probleem met skiërs. Als hun knieën geen pijn gaan doen, krijgen ze uiteindelijk wel rugproblemen", aldus de skilegende.
In januari evenaring van het record
"Ik weet niet hoe lang ze wil doorgaan. Vrouwen stoppen vaak eerder om zich op hun gezin te richten. Dus misschien 32, 33? Ze kan misschien wel tot haar 40e doorgaan, maar ik weet niet of ze dat wil. Er zijn andere belangrijke dingen in het leven. Het is niet alleen skiën."
In januari evenaarde Shiffrin al het record bij de vrouwen. Dat stond met 82 overwinningen op naam van Lindsey Vonn.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
19 uur geleden