Skiester Shiffrin wint 86e wereldbeker, evenaart record Stenmark
ARE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft in het Zweedse Are haar 86e wereldbekerwedstrijd gewonnen. Ze evenaarde met de winst van de reuzenslalom het record van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark.
De 27 jaar oude Shiffrin, die de Italiaanse Federica Brignone en de Zweedse Sara Hector achter zich liet, deed dat op de piste waar ze ruim tien jaar geleden haar eerste zege boekte in de wereldbeker. Het was haar twintigste zege op de reuzenslalom, waarmee ze het vrouwenrecord van de Zwitserse Vreni Schneider op die discipline evenaarde.
"Het is een geweldige dag, oh my goodness", zei Shiffrin kort na het evenaren van Stenmark. Zaterdag kan ze het record alleen op haar naam zetten als ze ook de slalom weet te winnen.
Gezond blijven
"Ik ben echt blij voor haar, ze verdient het", zei de 66-jarige Stenmark eerder al tegen persbureau AFP. "Ze is een uitstekende skiester, met een fantastische techniek. Ze lijkt me ook erg sympathiek, dus ben ik blij dat zij het is die mijn record uit de boeken veegt."
Stenmark, die het record in 1986 vestigde, denkt dat Shiffrin voorlopig nog wel even door gaat met winnen. "Ze kan de eerste worden die honderd wedstrijden wint, en zelfs meer, als ze gezond blijft. Maar dat is een probleem met skiërs. Als hun knieën geen pijn gaan doen, krijgen ze uiteindelijk wel rugproblemen", aldus de skilegende.
In januari evenaring van het record
"Ik weet niet hoe lang ze wil doorgaan. Vrouwen stoppen vaak eerder om zich op hun gezin te richten. Dus misschien 32, 33? Ze kan misschien wel tot haar 40e doorgaan, maar ik weet niet of ze dat wil. Er zijn andere belangrijke dingen in het leven. Het is niet alleen skiën."
In januari evenaarde Shiffrin al het record bij de vrouwen. Dat stond met 82 overwinningen op naam van Lindsey Vonn.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Kasia Niewiadoma was na de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes boos op Demi Vollerings ploeggenoot Célia Gery. Dat is te zien op beelden van Wielerflits. Niewiadoma verloor de gele trui aan Vollering door een aanval in de finale. Volgens de Poolse renster werd zij gehinderd door Gery op het moment dat Vollering aanging.
10 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering zag in een "déjà vu" voor zich dat ze de gele trui zou veroveren in de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes. Dat zei de Nederlandse kopvrouw van FDJ United-Suez na afloop van de etappe in het flashinterview. Vollering kwam na een aanval in de finale alleen aan op de Promenade des Anglais in Nice en heeft met nog één rit te gaan 8 seconden voorsprong op de Poolse Kasia Niewiadoma.
12 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering heeft de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en heeft de gele trui overgenomen van de Poolse Kasia Niewiadoma. De Nederlandse renster van FDJ United-Suez plaatste in de slotfase van de overwegend vlakke etappe naar Nice een aanval waarmee ze Niewiadoma achter zich wist te laten. Op 17 seconden van Vollering werd Elisa Longo Borghini tweede, voor Niewiadoma.
12 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Motorcoureur Jorge Martín heeft zaterdag de sprintrace op het circuit van Silverstone in het Verenigd Koninkrijk gewonnen. De Spaanse leider in de MotoGP bleef op zijn Aprilia de Japanner Ai Ogura voor. De Italiaan Marco Bezzecchi werd derde.
13 uur geledenBUKOWINA TATRZAŃSKA (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen is de leiding in de Ronde van Polen in de voorlaatste etappe kwijtgeraakt. De Nederlander van Visma - Lease a Bike zag zijn Franse ploeggenoot Louis Barré in de zesde etappe over 126 kilometer naar zijn eerste profzege rijden. De Italiaan Christian Scaroni (Astana) finishte als tweede en is de nieuwe leider in het klassement. Marco Brenner (Tudor) uit Duitsland werd derde.
13 uur geledenROSARIO (ANP) - Jorge Messi, de vader van Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Spaanse sportkrant Marca op basis van Argentijnse media. Hij stierf volgens de berichten vrijdagavond rond 22.00 uur (lokale tijd) in een ziekenhuis in het Argentijnse Rosario. De familie Messi maakte tijdens het WK van deze zomer bekend dat Jorge kampte met een onbekende ziekte.
15 uur geledenSISTERON (ANP) - Titelverdedigster Pauline Ferrand-Prévot gaat niet meer van start in de achtste etappe van de Tour de France Femmes. De Franse kopvrouw van Visma-Lease a Bike is niet helemaal fit en heeft in overleg met de medische staf besloten niet meer op te stappen, meldt de ploeg.
17 uur geleden