Skiester Shiffrin wint 86e wereldbeker, evenaart record Stenmark
ARE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft in het Zweedse Are haar 86e wereldbekerwedstrijd gewonnen. Ze evenaarde met de winst van de reuzenslalom het record van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark.
De 27 jaar oude Shiffrin, die de Italiaanse Federica Brignone en de Zweedse Sara Hector achter zich liet, deed dat op de piste waar ze ruim tien jaar geleden haar eerste zege boekte in de wereldbeker. Het was haar twintigste zege op de reuzenslalom, waarmee ze het vrouwenrecord van de Zwitserse Vreni Schneider op die discipline evenaarde.
"Het is een geweldige dag, oh my goodness", zei Shiffrin kort na het evenaren van Stenmark. Zaterdag kan ze het record alleen op haar naam zetten als ze ook de slalom weet te winnen.
Gezond blijven
"Ik ben echt blij voor haar, ze verdient het", zei de 66-jarige Stenmark eerder al tegen persbureau AFP. "Ze is een uitstekende skiester, met een fantastische techniek. Ze lijkt me ook erg sympathiek, dus ben ik blij dat zij het is die mijn record uit de boeken veegt."
Stenmark, die het record in 1986 vestigde, denkt dat Shiffrin voorlopig nog wel even door gaat met winnen. "Ze kan de eerste worden die honderd wedstrijden wint, en zelfs meer, als ze gezond blijft. Maar dat is een probleem met skiërs. Als hun knieën geen pijn gaan doen, krijgen ze uiteindelijk wel rugproblemen", aldus de skilegende.
In januari evenaring van het record
"Ik weet niet hoe lang ze wil doorgaan. Vrouwen stoppen vaak eerder om zich op hun gezin te richten. Dus misschien 32, 33? Ze kan misschien wel tot haar 40e doorgaan, maar ik weet niet of ze dat wil. Er zijn andere belangrijke dingen in het leven. Het is niet alleen skiën."
In januari evenaarde Shiffrin al het record bij de vrouwen. Dat stond met 82 overwinningen op naam van Lindsey Vonn.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
7 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
10 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
17 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden