Skiester Shiffrin 'vol gas' op jacht naar goud op reuzenslalom
YANQING (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin weet wat ze maandag op de reuzenslalom moet doen om haar derde gouden medaille op de Olympische Spelen te veroveren. "Het is een korte piste, ik verwacht een tijd onder de 50 seconden. Het wordt dus vol gas, een lange sprint", zei de 26-jarige Amerikaanse een dag voor het eerste onderdeel voor de alpineskiesters op de Spelen van Beijing.
Shiffrin was vier jaar geleden in Pyeongchang de beste op de reuzenslalom. In 2014, op haar eerste Spelen, won de Amerikaanse de slalom. "Dit wordt een korte reuzenslalom, anders dan we gewend zijn. Je kan je geen fouten permitteren, maar je kan je ook niet inhouden om zo fouten te voorkomen. Je moet vol gas en met grote precisie over deze piste skiën", aldus Shiffrin, een van de grootste sterren van de Winterspelen.
De reuzenslalom, met de Nederlandse Adriana Jelinkova als een van de deelneemsters, gaat over twee runs. Bij de tweede race langs de poortjes starten de skiesters in de omgekeerde volgorde van het klassement, met de nummer 30 als eerste. De Slowaakse Petra Vlhova is de grootste concurrente van Shiffrin. In het wereldbekerklassement heeft de Amerikaanse een kleine voorsprong op Vlhova, de wereldkampioene van 2019 op de reuzenslalom.
"Mikaela was lange tijd beter dan ik", aldus de 26-jarige Slowaakse. "Maar in de laatste jaren heb ik laten zien dat ik haar vaak kan verslaan. We respecteren elkaar, omdat we beiden weten hoe moeilijk het is om de beste ter wereld te worden."
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
6 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
7 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
21 uur geleden