Skiester Shiffrin 'vol gas' op jacht naar goud op reuzenslalom
YANQING (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin weet wat ze maandag op de reuzenslalom moet doen om haar derde gouden medaille op de Olympische Spelen te veroveren. "Het is een korte piste, ik verwacht een tijd onder de 50 seconden. Het wordt dus vol gas, een lange sprint", zei de 26-jarige Amerikaanse een dag voor het eerste onderdeel voor de alpineskiesters op de Spelen van Beijing.
Shiffrin was vier jaar geleden in Pyeongchang de beste op de reuzenslalom. In 2014, op haar eerste Spelen, won de Amerikaanse de slalom. "Dit wordt een korte reuzenslalom, anders dan we gewend zijn. Je kan je geen fouten permitteren, maar je kan je ook niet inhouden om zo fouten te voorkomen. Je moet vol gas en met grote precisie over deze piste skiën", aldus Shiffrin, een van de grootste sterren van de Winterspelen.
De reuzenslalom, met de Nederlandse Adriana Jelinkova als een van de deelneemsters, gaat over twee runs. Bij de tweede race langs de poortjes starten de skiesters in de omgekeerde volgorde van het klassement, met de nummer 30 als eerste. De Slowaakse Petra Vlhova is de grootste concurrente van Shiffrin. In het wereldbekerklassement heeft de Amerikaanse een kleine voorsprong op Vlhova, de wereldkampioene van 2019 op de reuzenslalom.
"Mikaela was lange tijd beter dan ik", aldus de 26-jarige Slowaakse. "Maar in de laatste jaren heb ik laten zien dat ik haar vaak kan verslaan. We respecteren elkaar, omdat we beiden weten hoe moeilijk het is om de beste ter wereld te worden."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
5 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
8 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
11 uur geleden