Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skiester Shiffrin 'vol gas' op jacht naar goud op reuzenslalom

Skiester Shiffrin 'vol gas' op jacht naar goud op reuzenslalom

YANQING (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin weet wat ze maandag op de reuzenslalom moet doen om haar derde gouden medaille op de Olympische Spelen te veroveren. "Het is een korte piste, ik verwacht een tijd onder de 50 seconden. Het wordt dus vol gas, een lange sprint", zei de 26-jarige Amerikaanse een dag voor het eerste onderdeel voor de alpineskiesters op de Spelen van Beijing.

Shiffrin was vier jaar geleden in Pyeongchang de beste op de reuzenslalom. In 2014, op haar eerste Spelen, won de Amerikaanse de slalom. "Dit wordt een korte reuzenslalom, anders dan we gewend zijn. Je kan je geen fouten permitteren, maar je kan je ook niet inhouden om zo fouten te voorkomen. Je moet vol gas en met grote precisie over deze piste skiƫn", aldus Shiffrin, een van de grootste sterren van de Winterspelen.

De reuzenslalom, met de Nederlandse Adriana Jelinkova als een van de deelneemsters, gaat over twee runs. Bij de tweede race langs de poortjes starten de skiesters in de omgekeerde volgorde van het klassement, met de nummer 30 als eerste. De Slowaakse Petra Vlhova is de grootste concurrente van Shiffrin. In het wereldbekerklassement heeft de Amerikaanse een kleine voorsprong op Vlhova, de wereldkampioene van 2019 op de reuzenslalom.

"Mikaela was lange tijd beter dan ik", aldus de 26-jarige Slowaakse. "Maar in de laatste jaren heb ik laten zien dat ik haar vaak kan verslaan. We respecteren elkaar, omdat we beiden weten hoe moeilijk het is om de beste ter wereld te worden."

Meer uit Sport

TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

1 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

2 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

3 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

5 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

5 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

5 uur geleden
Skiester Shiffrin faalt in combinatie en eindigt naast het podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.

5 uur geleden