Skiester Shiffrin tiende bij rentree na twee maanden afwezigheid
COURCHEVEL (ANP/DPA) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin is bij haar rentree na blessureleed als tiende geëindigd op de wereldbekerslalom van Courchevel. Shiffrin stond aan de kant na een val eind november op een reuzenslalom in het Amerikaanse Killington.
Shiffrin (29) is zevenvoudig wereldkampioene en tweevoudig olympisch kampioene. Ze liep bij haar val behalve een spierblessure ook een diepe wond in haar buik op. Daarbij traden complicaties op waardoor een ingreep noodzakelijk was. Het ongeval gebeurde net voordat ze haar honderdste wereldbekerzege zou kunnen boeken. Geen skiër of skiester won zoveel wedstrijden.
"Het belangrijkste voor mij was hier te starten", zei Shiffrin bij Eurosport. "Ik kwam zeker niet hier naartoe met de verwachting dat ik zou winnen."
De Kroatische Zrinka Ljutic won de wedstrijd in het Franse skioord, de laatste voor de vrouwen voordat dinsdag de wereldkampioenschappen beginnen in het Oostenrijkse Saalbach.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
30 minuten geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
23 uur geleden