Skiester Shiffrin tiende bij rentree na twee maanden afwezigheid
COURCHEVEL (ANP/DPA) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin is bij haar rentree na blessureleed als tiende geëindigd op de wereldbekerslalom van Courchevel. Shiffrin stond aan de kant na een val eind november op een reuzenslalom in het Amerikaanse Killington.
Shiffrin (29) is zevenvoudig wereldkampioene en tweevoudig olympisch kampioene. Ze liep bij haar val behalve een spierblessure ook een diepe wond in haar buik op. Daarbij traden complicaties op waardoor een ingreep noodzakelijk was. Het ongeval gebeurde net voordat ze haar honderdste wereldbekerzege zou kunnen boeken. Geen skiër of skiester won zoveel wedstrijden.
"Het belangrijkste voor mij was hier te starten", zei Shiffrin bij Eurosport. "Ik kwam zeker niet hier naartoe met de verwachting dat ik zou winnen."
De Kroatische Zrinka Ljutic won de wedstrijd in het Franse skioord, de laatste voor de vrouwen voordat dinsdag de wereldkampioenschappen beginnen in het Oostenrijkse Saalbach.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
11 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
18 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geleden