Skiester Shiffrin sluit historisch seizoen af in stijl
SOLDEU (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft een voor haar historisch seizoen afgesloten met winst op de reuzenslalom bij de wereldbeker in Andorra. Het was de 88e wereldbekerzege voor Shiffrin, die al zeker was van winst in de algemene wereldbeker en ook die van de reuzenslalom.
Shiffrin (28) schreef deze winter geschiedenis door absoluut recordhouder te worden wat betreft het aantal overwinningen in de wereldbeker. Ze passeerde de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark, die in zijn loopbaan tot 86 wereldbekeroverwinningen was gekomen.
Op de piste van Soldeu liet ze in haar laatste wedstrijd van het seizoen de Noorse Thea Louise Stjernesund en de Canadese Valerie Grenier achter zich. Shiffrin veroverde eerder deze winter ook drie medailles op de WK waaronder goud op de reuzenslalom.
De Zwitser Ramon Zenhäusern won in Andorra de laatste slalom om de wereldbeker bij de mannen. Hij boekte zijn vierde seizoenszege. De Noor Lukas Braathen won de kristallen bokaal als eindwinnaar van het slalomklassement. Braathen eindigde als tweede in de laatste slalom. Hij gaf na twee manches slechts 0,06 seconde toe op Zenhäusern.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.
24 minuten geledenCORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
55 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
12 uur geleden