Skiester Shiffrin nadert record legende Stenmark
JASNA (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft zaterdag haar 45e wereldbekeroverwinning geboekt op de slalom. Met nog drie slaloms te gaan deze winter is de kans groot dat de Amerikaanse met een record van de Zweedse skilegende Ingmar Stenmark aan de haal gaat. Stenmark boekte met 46 overwinningen op de reuzenslalom de meeste wereldbekerzeges op één discipline.
Shiffrin hield in het Slowaakse Jasna de lokale favoriet Petra Vlhova achter zich. Die had nog wel de eerste manche gewonnen, maar moest uiteindelijk 34 honderdsten van een seconde toegeven. Wendy Holdener werd derde en pakte daarmee haar 26e podiumplaats op de slalom. Winnen deed de Zwitserse nog nooit. De Oostenrijkse wereldkampioene Katharina Liensberger werd vierde.
Shiffrin heeft in totaal 69 wereldbekerzeges achter haar naam staan.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
3 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
3 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
3 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.
6 uur geledenPAU (ANP) - Voor de klassementsrenners in de Tour de France staat in de zesde etappe de grote bergrit in de Pyreneeën op het programma. De rit kent na enkele kleinere obstakels onder meer de beklimming van de Tourmalet van de buitencategorie.
8 uur geleden