Skiester Shiffrin nadert record legende Stenmark
JASNA (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft zaterdag haar 45e wereldbekeroverwinning geboekt op de slalom. Met nog drie slaloms te gaan deze winter is de kans groot dat de Amerikaanse met een record van de Zweedse skilegende Ingmar Stenmark aan de haal gaat. Stenmark boekte met 46 overwinningen op de reuzenslalom de meeste wereldbekerzeges op één discipline.
Shiffrin hield in het Slowaakse Jasna de lokale favoriet Petra Vlhova achter zich. Die had nog wel de eerste manche gewonnen, maar moest uiteindelijk 34 honderdsten van een seconde toegeven. Wendy Holdener werd derde en pakte daarmee haar 26e podiumplaats op de slalom. Winnen deed de Zwitserse nog nooit. De Oostenrijkse wereldkampioene Katharina Liensberger werd vierde.
Shiffrin heeft in totaal 69 wereldbekerzeges achter haar naam staan.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
50 minuten geledenNINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
16 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
21 uur geleden