Skiester Shiffrin laat kans op evenaring record Stenmark liggen
VALDEBLORE LA COLMIANE (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic heeft zijn derde ritzege geboekt in Parijs-Nice. De kopman van Jumbo-Visma, de leider in het algemeen klassement, achterhaalde vlak voor de finish de Zwitserse vluchter Gino Mäder. Roglic sprong op het laatste stuk van de slotklim naar skiresort Valdeblore la Colmiane weg uit de groep met favorieten en sprintte in zijn gele trui ook de moegestreden Mäder voorbij.
De bergrit ging over bijna 120 kilometer. Roglic won eerder al de vierde en zesde etappe. De Sloveen gaat met een geruststellende voorsprong van 52 seconden op de Duitser Maximilian Schachmann, de winnaar van Parijs-Nice van vorig jaar, de slotrit van zondag in. Zijn ploeggenoot Steven Kruijswijk klom naar de achtste plek in het klassement, met een achterstand van 2 minuten en 7 seconden.
"De ploeg heeft heel, heel hard gewerkt", zei Roglic, die Kruijswijk op enkele kilometers van de top flink zag aanzetten aan kop van de groep met klassementsrenners. "Op het einde dacht ik: waarom niet? Ik had de kans om voor de ritzege te gaan, dus dat deed ik. Het was heel 'close'. Gelukkig lukte het om Mäder vlak voor de finish te passeren. Nee, ik denk nog niet aan de eindzege. Het wordt zondag weer een zware en uitdagende etappe. Ik moet er voor rijden."
De Franse etappekoers eindigt niet zoals gebruikelijk op de Promenades des Anglais langs de kust van de Middellandse Zee, maar in Levens. Op verzoek van de burgemeester van Nice heeft organisator ASO het parcours aangepast en wordt Nice gemeden. Nice stelt de stad dit weekeinde wat meer open voor de inwoners, na enkele weken waarin die in het weekeinde slechts 1 uur per dag naar buiten mochten vanwege de coronarestricties.
De slotetappe van Parijs-Nice gaat over slechts 93 kilometer, van Le Plan-du-Var naar Levens.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
18 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
21 uur geleden