Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skiester Shiffrin kan na zware val weer 'bewegen en zweten'

Skiester Shiffrin kan na zware val weer 'bewegen en zweten'

NEW YORK (ANP/DPA) - Topskiester Mikaela Shiffrin hoopt dit seizoen nog haar rentree te maken op de piste. De 29-jarige Amerikaanse, een veelvoudig kampioene, kwam eind november zwaar ten val tijdens een wereldbekerwedstrijd reuzenslalom in Killington en moest een operatie ondergaan. Dat gebeurde net voordat ze haar honderdste wereldbekerzege zou kunnen boeken.

Shiffrin liep bij de val een ernstige spierblessure en een diepe wond in de maag op. Daarbij traden complicaties op waardoor een ingreep noodzakelijk was. Op sociale media postte ze een filmpje van haar fitnessactiviteiten met de mededeling dat ze weer kan "bewegen en zweten en haar lichaam kan gebruiken".

"Nu gaat het erom mijn kracht en conditie zo veel mogelijk terug te krijgen", schreef Shiffrin. "Ik hoop dat ik volgende week weer wat makkelijke bochten in de sneeuw kan maken. Er is nog een lange weg te gaan voordat ik klaar ben om echt intensief te skiën, maar ik ben blij met waar we nu staan."

Shiffrin miste vorig jaar haar zesde eindzege in de wereldbeker over alle disciplines, nadat ze er door een val in januari anderhalve maand uitlag. De tweevoudig olympisch kampioene had het seizoen ervoor het record van de meeste gewonnen wereldbekerwedstrijden overgenomen van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark, die tot 86 wereldbekeroverwinningen kwam. Mogelijk is de WK, van 4 tot 16 februari in het Oostenrijkse Saalbach-Hinterglemm, een doel voor de Amerikaanse.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

3 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

4 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

4 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

4 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

6 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

6 uur geleden