Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skiester Shiffrin kan na zware val weer 'bewegen en zweten'

Skiester Shiffrin kan na zware val weer 'bewegen en zweten'

NEW YORK (ANP/DPA) - Topskiester Mikaela Shiffrin hoopt dit seizoen nog haar rentree te maken op de piste. De 29-jarige Amerikaanse, een veelvoudig kampioene, kwam eind november zwaar ten val tijdens een wereldbekerwedstrijd reuzenslalom in Killington en moest een operatie ondergaan. Dat gebeurde net voordat ze haar honderdste wereldbekerzege zou kunnen boeken.

Shiffrin liep bij de val een ernstige spierblessure en een diepe wond in de maag op. Daarbij traden complicaties op waardoor een ingreep noodzakelijk was. Op sociale media postte ze een filmpje van haar fitnessactiviteiten met de mededeling dat ze weer kan "bewegen en zweten en haar lichaam kan gebruiken".

"Nu gaat het erom mijn kracht en conditie zo veel mogelijk terug te krijgen", schreef Shiffrin. "Ik hoop dat ik volgende week weer wat makkelijke bochten in de sneeuw kan maken. Er is nog een lange weg te gaan voordat ik klaar ben om echt intensief te skiën, maar ik ben blij met waar we nu staan."

Shiffrin miste vorig jaar haar zesde eindzege in de wereldbeker over alle disciplines, nadat ze er door een val in januari anderhalve maand uitlag. De tweevoudig olympisch kampioene had het seizoen ervoor het record van de meeste gewonnen wereldbekerwedstrijden overgenomen van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark, die tot 86 wereldbekeroverwinningen kwam. Mogelijk is de WK, van 4 tot 16 februari in het Oostenrijkse Saalbach-Hinterglemm, een doel voor de Amerikaanse.

Meer uit Sport

Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

55 minuten geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

1 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

1 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

1 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

1 uur geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

3 uur geleden
Keniaan Sawe wint marathon in wereldrecord van onder de 2 uur

LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.

4 uur geleden