Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skiester Shiffrin kan na zware val weer 'bewegen en zweten'

Skiester Shiffrin kan na zware val weer 'bewegen en zweten'

NEW YORK (ANP/DPA) - Topskiester Mikaela Shiffrin hoopt dit seizoen nog haar rentree te maken op de piste. De 29-jarige Amerikaanse, een veelvoudig kampioene, kwam eind november zwaar ten val tijdens een wereldbekerwedstrijd reuzenslalom in Killington en moest een operatie ondergaan. Dat gebeurde net voordat ze haar honderdste wereldbekerzege zou kunnen boeken.

Shiffrin liep bij de val een ernstige spierblessure en een diepe wond in de maag op. Daarbij traden complicaties op waardoor een ingreep noodzakelijk was. Op sociale media postte ze een filmpje van haar fitnessactiviteiten met de mededeling dat ze weer kan "bewegen en zweten en haar lichaam kan gebruiken".

"Nu gaat het erom mijn kracht en conditie zo veel mogelijk terug te krijgen", schreef Shiffrin. "Ik hoop dat ik volgende week weer wat makkelijke bochten in de sneeuw kan maken. Er is nog een lange weg te gaan voordat ik klaar ben om echt intensief te skiën, maar ik ben blij met waar we nu staan."

Shiffrin miste vorig jaar haar zesde eindzege in de wereldbeker over alle disciplines, nadat ze er door een val in januari anderhalve maand uitlag. De tweevoudig olympisch kampioene had het seizoen ervoor het record van de meeste gewonnen wereldbekerwedstrijden overgenomen van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark, die tot 86 wereldbekeroverwinningen kwam. Mogelijk is de WK, van 4 tot 16 februari in het Oostenrijkse Saalbach-Hinterglemm, een doel voor de Amerikaanse.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

11 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

12 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

13 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

13 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

13 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

13 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

13 uur geleden