Skiester Shiffrin heeft langer nodig voor herstel
SOLDEU (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin komt nog niet in actie bij de wereldbekerwedstrijden in Soldeu in Andorra dit weekend. De Amerikaanse veelwinnaar crashte op 26 januari bij de afdaling in Cortina d'Ampezzo en liep daarbij een knieblessure op.
De 28-jarige skiester, die recordhouder is met 95 wereldbekeroverwinningen, heeft last van een verstuiking van de kniebanden en liet weten dat haar knie nieuwe wedstrijden nog niet aankan. "Ik heb nog wat meer tijd nodig om te herstellen en weer in conditie te komen", meldde Shiffrin via Instagram. "Zoals ik eerder heb gemeld, was er geen grote schade aan de banden en de knie. Mijn hele been kreeg een flinke klap toen ik crashte en ik heb het een en ander verrekt wat nog voor pijn zorgt. Maar het wordt elke dag beter."
Shiffrin zei dat ze geduldig moet zijn. "Ik wil dit nog langer doen en moet ervoor zorgen dat mijn knie weer sterk is en dat ik weer in staat ben om met kracht te skiën als ik bij het startpoortje sta."
De skiester steunde de mening van haar eveneens geblesseerde partner Aleksander Aamodt Kilde, die opriep voor betere raceschema's om atleten te beschermen tegen blessures. "Het is echt te veel", zei Shiffrin. "Ik geloof echt dat vermoeidheid op dit punt in het seizoen een rol speelt in de vele blessure die we recentelijk hebben gezien, inclusief die van mij."
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
17 minuten geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
8 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
22 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
1 dag geleden