Skiester Shiffrin heeft langer nodig voor herstel
SOLDEU (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin komt nog niet in actie bij de wereldbekerwedstrijden in Soldeu in Andorra dit weekend. De Amerikaanse veelwinnaar crashte op 26 januari bij de afdaling in Cortina d'Ampezzo en liep daarbij een knieblessure op.
De 28-jarige skiester, die recordhouder is met 95 wereldbekeroverwinningen, heeft last van een verstuiking van de kniebanden en liet weten dat haar knie nieuwe wedstrijden nog niet aankan. "Ik heb nog wat meer tijd nodig om te herstellen en weer in conditie te komen", meldde Shiffrin via Instagram. "Zoals ik eerder heb gemeld, was er geen grote schade aan de banden en de knie. Mijn hele been kreeg een flinke klap toen ik crashte en ik heb het een en ander verrekt wat nog voor pijn zorgt. Maar het wordt elke dag beter."
Shiffrin zei dat ze geduldig moet zijn. "Ik wil dit nog langer doen en moet ervoor zorgen dat mijn knie weer sterk is en dat ik weer in staat ben om met kracht te skiën als ik bij het startpoortje sta."
De skiester steunde de mening van haar eveneens geblesseerde partner Aleksander Aamodt Kilde, die opriep voor betere raceschema's om atleten te beschermen tegen blessures. "Het is echt te veel", zei Shiffrin. "Ik geloof echt dat vermoeidheid op dit punt in het seizoen een rol speelt in de vele blessure die we recentelijk hebben gezien, inclusief die van mij."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden