Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skiester Jelinkova verlaat Spelen na eerdere positieve coronatest

Skiester Jelinkova verlaat Spelen na eerdere positieve coronatest

BEIJING (ANP) - Adriana Jelinkova verlaat de Olympische Spelen. De Nederlandse alpineskiester testte eerder deze week positief op corona en heeft nu telkens testwaarden rondom de in China toegepaste grenswaarden, meldt sportkoepel NOC*NSF. Jelinkova ging maandag nog wel van start op de reuzenslalom, maar de slalom van woensdag slaat ze over.

Jelinkova kreeg vanwege de kritische ct-waarde, de waarde die aangeeft of iemand al dan niet besmet is met het coronavirus, maandag pas op een laat moment te horen dat ze mocht starten. De situatie zorgde voor veel stress bij de skiester. Dat wil ze nu niet nog eens, zegt ze.

"Met een trots, maar vooral teleurgesteld gevoel heb ik in goed overleg met mijn team besloten om per direct terug te vliegen", aldus Jelinkova. "In een gevecht tegen de tijd om op tijd fit te zijn voor de Olympische Spelen, in een periode waarin wij allen ook nog eens moeten waken voor onze gezondheid, is mijn olympische debuut op een deceptie uitgelopen."

Jelinkova liep het coronavirus begin januari op. De positieve test in Beijing is volgens NOC*NSF vermoedelijk daar nog het gevolg van, net als de hoge ct-waarde. Jelinkova had vanwege haar positieve test de voorbije week geen contact met de andere leden van TeamNL.

"Het was een droom die uitkwam toen ik me vorig jaar kwalificeerde. Omdat ik zo hard heb geknokt om hier te staan, is het extra pijnlijk om te realiseren dat een aantal externe factoren een grote impact heeft gehad op mijn mentale- en fysieke welzijn", aldus Jelinkova, die in januari vorig jaar haar voorste kruisband scheurde bij een wereldbekerwedstrijd in Slovenië. Een dag eerder had ze zich officieus voor de Spelen geplaatst.

Jelinkova miste maandag op de reuzenslalom een poortje, waardoor haar olympische debuut snel klaar was. Een vervolg komt er nu dus op z'n vroegst over vier jaar. "In overleg met mijn coach en ter bescherming van mijn eigen gezondheid hebben wij besloten dat dit olympische avontuur voor mij hier helaas eindigt. Ik vlieg vandaag nog naar huis om dit in mijn eigen vertrouwde omgeving een plekje te geven", aldus Jelinkova, de eerste Nederlandse skiester op de Olympische Spelen sinds Margriet Prajoux-Bouma in 1952 in Oslo.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

3 minuten geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

52 minuten geleden
Tennisser Sinner met de nodige moeite naar derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.

1 uur geleden
17 Nederlanders in Tour de France, hoogste aantal in elf jaar

BARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.

2 uur geleden
Serena Williams door verrekte knie onzeker voor dubbelspel

LONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.

3 uur geleden
Schaatsbond meldt teken van leven vermiste shorttracker Sven Roes

UTRECHT (ANP) - Er is een teken van leven van de vermiste shorttracker Sven Roes. Schaatsbond KNSB laat mede namens de familie en de politie in een verklaring weten dat Roes "een vlucht naar het buitenland heeft genomen".

4 uur geleden
Oud-kampioen Martín en TT-winnaar Ogura naar MotoGP-team Yamaha

GERNO DI LESMO (ANP) - Yamaha heeft twee grote transfers bekendgemaakt in de MotoGP. Oud-wereldkampioen en huidig WK-leider Jorge Martín en de opkomende ster Ai Ogura komen vanaf 2027 uit voor het Japanse fabrieksteam.

7 uur geleden