Skiester Jelinkova verlaat Spelen na eerdere positieve coronatest
BEIJING (ANP) - Adriana Jelinkova verlaat de Olympische Spelen. De Nederlandse alpineskiester testte eerder deze week positief op corona en heeft nu telkens testwaarden rondom de in China toegepaste grenswaarden, meldt sportkoepel NOC*NSF. Jelinkova ging maandag nog wel van start op de reuzenslalom, maar de slalom van woensdag slaat ze over.
Jelinkova kreeg vanwege de kritische ct-waarde, de waarde die aangeeft of iemand al dan niet besmet is met het coronavirus, maandag pas op een laat moment te horen dat ze mocht starten. De situatie zorgde voor veel stress bij de skiester. Dat wil ze nu niet nog eens, zegt ze.
"Met een trots, maar vooral teleurgesteld gevoel heb ik in goed overleg met mijn team besloten om per direct terug te vliegen", aldus Jelinkova. "In een gevecht tegen de tijd om op tijd fit te zijn voor de Olympische Spelen, in een periode waarin wij allen ook nog eens moeten waken voor onze gezondheid, is mijn olympische debuut op een deceptie uitgelopen."
Jelinkova liep het coronavirus begin januari op. De positieve test in Beijing is volgens NOC*NSF vermoedelijk daar nog het gevolg van, net als de hoge ct-waarde. Jelinkova had vanwege haar positieve test de voorbije week geen contact met de andere leden van TeamNL.
"Het was een droom die uitkwam toen ik me vorig jaar kwalificeerde. Omdat ik zo hard heb geknokt om hier te staan, is het extra pijnlijk om te realiseren dat een aantal externe factoren een grote impact heeft gehad op mijn mentale- en fysieke welzijn", aldus Jelinkova, die in januari vorig jaar haar voorste kruisband scheurde bij een wereldbekerwedstrijd in Slovenië. Een dag eerder had ze zich officieus voor de Spelen geplaatst.
Jelinkova miste maandag op de reuzenslalom een poortje, waardoor haar olympische debuut snel klaar was. Een vervolg komt er nu dus op z'n vroegst over vier jaar. "In overleg met mijn coach en ter bescherming van mijn eigen gezondheid hebben wij besloten dat dit olympische avontuur voor mij hier helaas eindigt. Ik vlieg vandaag nog naar huis om dit in mijn eigen vertrouwde omgeving een plekje te geven", aldus Jelinkova, de eerste Nederlandse skiester op de Olympische Spelen sinds Margriet Prajoux-Bouma in 1952 in Oslo.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
24 minuten geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
7 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
23 uur geleden