Skiester Hector wint, eerste wereldbekerpunten Jelinkova
KRANSJKA GORA (ANP) - De Zweedse skiester Sara Hector heeft zaterdag de reuzenslalom om de wereldbeker in Kransjka Gora gewonnen. Hector was in het Sloveense skioord in beide runs de snelste.
Adriana Jelinkova, de Nederlandse skiester die volgende maand deelneemt aan de Winterspelen van Beijing, pakte voor het eerst dit seizoen punten voor het wereldbekerklassement. Na twee runs eindigde ze als 28e, goed voor 3 punten. Jelinkova deed dat uitgerekend op de piste waar ze een jaar geleden haar voorste kruisband scheurde. Pas tien maanden later maakte ze haar rentree.
Hector bleef over twee runs de Française Tessa Worley en de Italiaanse Marta Bassino achter zich. De Amerikaanse vedette Mikaela Shiffrin eindigde slechts als zevende, maar blijft wel aan de leiding in het algemene wereldbekerklassement. Hector passeerde haar in de rangschikking op de reuzenslalom.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
42 minuten geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
44 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
14 uur geleden