
Skiër Sarrazin troeft Odermatt af in super-G op Lauberhorn
WENGEN (ANP) - De Franse skiër Cyprien Sarrazin heeft de super-G gewonnen bij de wereldbekerwedstrijden in het Zwitserse Wengen. De 29-jarige Sarrazin klokte 1.47,75 op de flanken van de Lauberhorn. Hij was aan de finish 0,58 seconde sneller dan de Zwitser Marco Odermatt, die donderdag zegevierde op de afdaling. Sarrazin werd toen tweede.
De Noorse veteraan Aleksander Aamodt Kilde was precies een seconde langzamer dan Sarrazin en eindigde als derde.
De Fransman Alexis Pinturault maakte een zware crash. Na een sprong kwam hij volledig verkeerd terecht bij de landing en gleed tientallen meters door. Hij liep een knieblessure op en moest met een helikopter worden afgevoerd naar een ziekenhuis.
Odermatt heeft de leiding in de algemene wereldbeker stevig in handen. Hij heeft 916 punten. De Oostenrijker Marco Schwarz staat tweede met 464 punten.
Meer uit Sport
PAU (ANP) - Vanuit een regenachtig Pau zijn de renners in de Tour de France om 12.15 uur begonnen aan de derde Pyreneeënrit. De veertiende etappe eindigt in skioord Luchon-Superbagnères, na een klim van de buitencategorie.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Florian Wellbrock heeft in Singapore zijn derde wereldtitel veroverd. De 27-jarige Duitse zwemmer was in het open water ook de snelste op het onderdeel sprint. Hij klopte de Hongaar Dávid Betlehem en Fransman Marc-Antoine Olivier.
4 uur geledenPORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
15 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
19 uur geledenPEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.
19 uur geledenOLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.
19 uur geleden