Skiër Sarrazin per helikopter afgevoerd na zware val
BORMIO (ANP/AFP) - De Franse skiër Cyprien Sarrazin is vrijdag zwaar ten val gekomen tijdens de tweede training voor de wereldbekerafdaling in het Italiaanse Bormio. Sarrazin, vorig jaar winnaar van de wedstrijd, verloor de controle over zijn ski's door een oneffenheid op de sneeuwpiste. Hij vloog met hoge snelheid over een heuveltje en kwam vervolgens hard neer.
Volgens de Franse skibond heeft de 30-jarige skiër een bloeding bij zijn hersenen gehad. Hij ligt op de intensive care van een Italiaans ziekenhuis en zou geopereerd moeten worden. Verschillende deelnemers aan de afdaling in Bormio hebben verklaard dat de beroemde piste op de Stelvio slecht geprepareerd was.
Sarrazin gleed lang door tot hij in de beschermende netten langs de piste belandde. De hulpdiensten arriveerden snel bij de Fransman. Sarrazin, die vorig seizoen vier wereldbekerwedstrijden won, werd per helikopter naar het ziekenhuis vervoerd. De trainingen zijn stilgelegd.
Zaterdag (afdaling) en zondag (super-G) wordt er in Bormio geskied op een piste die bekendstaat als een van de moeilijkste ter wereld. De mannen skiën er over ruim een jaar hun olympische wedstrijden tijdens de Spelen van Milaan en Cortina.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
13 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.
55 minuten geledenCORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
3 uur geleden