Skiër Sarrazin per helikopter afgevoerd na zware val
BORMIO (ANP/AFP) - De Franse skiër Cyprien Sarrazin is vrijdag zwaar ten val gekomen tijdens de tweede training voor de wereldbekerafdaling in het Italiaanse Bormio. Sarrazin, vorig jaar winnaar van de wedstrijd, verloor de controle over zijn ski's door een oneffenheid op de sneeuwpiste. Hij vloog met hoge snelheid over een heuveltje en kwam vervolgens hard neer.
Volgens de Franse skibond heeft de 30-jarige skiër een bloeding bij zijn hersenen gehad. Hij ligt op de intensive care van een Italiaans ziekenhuis en zou geopereerd moeten worden. Verschillende deelnemers aan de afdaling in Bormio hebben verklaard dat de beroemde piste op de Stelvio slecht geprepareerd was.
Sarrazin gleed lang door tot hij in de beschermende netten langs de piste belandde. De hulpdiensten arriveerden snel bij de Fransman. Sarrazin, die vorig seizoen vier wereldbekerwedstrijden won, werd per helikopter naar het ziekenhuis vervoerd. De trainingen zijn stilgelegd.
Zaterdag (afdaling) en zondag (super-G) wordt er in Bormio geskied op een piste die bekendstaat als een van de moeilijkste ter wereld. De mannen skiën er over ruim een jaar hun olympische wedstrijden tijdens de Spelen van Milaan en Cortina.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
16 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
5 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
6 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
8 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
9 uur geleden