Skiër Sarrazin per helikopter afgevoerd na zware val
BORMIO (ANP/AFP) - De Franse skiër Cyprien Sarrazin is vrijdag zwaar ten val gekomen tijdens de tweede training voor de wereldbekerafdaling in het Italiaanse Bormio. Sarrazin, vorig jaar winnaar van de wedstrijd, verloor de controle over zijn ski's door een oneffenheid op de sneeuwpiste. Hij vloog met hoge snelheid over een heuveltje en kwam vervolgens hard neer.
Volgens de Franse skibond heeft de 30-jarige skiër een bloeding bij zijn hersenen gehad. Hij ligt op de intensive care van een Italiaans ziekenhuis en zou geopereerd moeten worden. Verschillende deelnemers aan de afdaling in Bormio hebben verklaard dat de beroemde piste op de Stelvio slecht geprepareerd was.
Sarrazin gleed lang door tot hij in de beschermende netten langs de piste belandde. De hulpdiensten arriveerden snel bij de Fransman. Sarrazin, die vorig seizoen vier wereldbekerwedstrijden won, werd per helikopter naar het ziekenhuis vervoerd. De trainingen zijn stilgelegd.
Zaterdag (afdaling) en zondag (super-G) wordt er in Bormio geskied op een piste die bekendstaat als een van de moeilijkste ter wereld. De mannen skiën er over ruim een jaar hun olympische wedstrijden tijdens de Spelen van Milaan en Cortina.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
5 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
14 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
18 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden