
Skiër Meiners mag toch naar Olympische Spelen in Beijing
UTRECHT (ANP) - Skiër Maarten Meiners mag zich opmaken voor zijn debuut op de Olympische Winterspelen. Sportkoepel NOC*NSF heeft zijn voordracht door de Nederlandse Ski Vereniging voor Beijing goedgekeurd. De 29-jarige Meiners zal uitkomen op de reuzenslalom. Hij is met Adriana Jelinkova de tweede Nederlandse deelnemer in China in het alpineskiën.
Meiners voldeed niet aan de prestatie-eisen om een ticket voor Beijing te verdienen: eenmaal top 8 of tweemaal top 16 in een wereldbekerwedstrijd. Hij behaalde wel twee keer de 25e plaats op de geschoonde uitslagenlijst van een wereldbeker en de sportkoepel neemt daar genoegen mee. NOC*NSF vindt met de skibond dat er bijzondere omstandigheden gelden voor de geboren Amersfoorter. Door de uitbraak van het coronavirus kon Meiners zich niet optimaal voorbereiden, omdat veel skigebieden uitsluitend openbleven voor de nationale teams uit de echte skilanden.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi in Miami. De nummer 1 van de wereld rekende in twee sets af met de Amerikaan Taylor Fritz: 6-4-6-2. Alcaraz neemt het in de halve eindstrijd op tegen de Italiaan Jannik Sinner.
44 minuten geledenBRUGGE (ANP) - Wout van Aert start zondag met veel vertrouwen in de Ronde van Vlaanderen. De Belgische kopman van Jumbo-Visma won afgelopen vrijdag de E3 Saxo Classic en maakte indruk in Gent-Wevelgem, waar hij de zege liet aan ploeggenoot Christophe Laporte. "Ik voel me goed. Ik ben hersteld van twee zware koersen. Alles is verlopen zoals het hoort", keek hij vooruit.
13 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - Wielerploeg Jumbo-Visma gaat als topfavoriet van start in de Ronde van Vlaanderen en weet ook dat het daarmee de koers moet dragen. "Dat is natuurlijk de keerzijde van de medaille, als je met een sterke ploeg aan de start komt", kijkt ploegleider Maarten Wynants vooruit op de klassieker van zondag. "Maar wij kunnen dat."
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Het Internationaal Olympisch Comité beslist op z'n vroegst eind juli over een mogelijke deelname van atleten uit Rusland en Belarus aan de Olympische Spelen van Parijs. De beslissing over deelname valt pas na de formele uitnodiging van de atleten aan de Spelen één jaar voor de openingsceremonie. Die staat gepland voor 26 juli 2024.
15 uur geledenBEETSTERZWAAG (ANP) - Voormalig olympisch- en wereldkampioen schaatsen Michel Mulder wordt coach bij het internationale schaatscollectief Team Novus. De topsprinter van weleer, die goud won op de 500 meter op de Winterspelen van Sotsji in 2014, gaat de Australiër Daniel Greig bijstaan.
16 uur geledenBRUGGE (ANP) - Dylan van Baarle moet ook de Ronde van Vlaanderen overslaan. De renner van Jumbo-Visma is nog altijd niet volledig hersteld van de verwondingen die hij opliep door een val vorige week in de E3 Saxo Classic. Hij heeft last van een pijnlijke knie en heup en sloeg woensdag uit voorzorg al Dwars door Vlaanderen over.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse zwemmers gaan volgend jaar in de weken voorafgaand aan de Olympische Spelen in Parijs op trainingskamp naar Hongarije. Volgens bondscoach Mark Faber kan zijn ploeg in de Hongaarse plaats Hodmezovasarhely gebruikmaken van prima faciliteiten.
16 uur geleden