Skiër Meiners mag toch naar Olympische Spelen in Beijing
UTRECHT (ANP) - Skiër Maarten Meiners mag zich opmaken voor zijn debuut op de Olympische Winterspelen. Sportkoepel NOC*NSF heeft zijn voordracht door de Nederlandse Ski Vereniging voor Beijing goedgekeurd. De 29-jarige Meiners zal uitkomen op de reuzenslalom. Hij is met Adriana Jelinkova de tweede Nederlandse deelnemer in China in het alpineskiën.
Meiners voldeed niet aan de prestatie-eisen om een ticket voor Beijing te verdienen: eenmaal top 8 of tweemaal top 16 in een wereldbekerwedstrijd. Hij behaalde wel twee keer de 25e plaats op de geschoonde uitslagenlijst van een wereldbeker en de sportkoepel neemt daar genoegen mee. NOC*NSF vindt met de skibond dat er bijzondere omstandigheden gelden voor de geboren Amersfoorter. Door de uitbraak van het coronavirus kon Meiners zich niet optimaal voorbereiden, omdat veel skigebieden uitsluitend openbleven voor de nationale teams uit de echte skilanden.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
13 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden