Skiër Ligety mist afscheidsrace op WK door blessure
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiër Ted Ligety zal zijn loopbaan vrijdag niet kunnen besluiten met een optreden op de reuzenslalom bij de WK in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo. De tweevoudig olympisch kampioen heeft zich moeten afmelden wegens een knieblessure, zo meldde de Amerikaanse skibond.
Ligety (36), die ook vijf wereldtitels behaalde, boekte zijn eerste olympische succes in 2006 in Turijn waar hij de combinatie won. In 2014 in Sotsji was hij de beste op de reuzenslalom. "Vanwege de problemen aan zijn knie keert Ted eerder dan gepland terug naar de Verenigde Staten en mist hij zijn afscheid. We danken hem voor zijn bijdrage aan de sport", schreef het Amerikaanse team op Twitter.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma - Lease a Bike heeft per direct Fabio Jakobsen vastgelegd. De 29-jarige Nederlandse sprinter, die onlangs afscheid nam bij Picnic PostNL, heeft een contract getekend tot en met het einde van 2028.
10 minuten geledenSTARE JABLONKI (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zich op het EK in het Poolse Stare Jablonki overtuigend geplaatst voor de halve finales. Het als tweede geplaatste koppel won in twee sets van Anna en Katerina Pavelková uit Tsjechië: 21-13 21-9.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Thierry Brinkman vindt dat het WK hockey niet geslaagd kan zijn zonder wereldtitel. Dat zei de aanvoerder van de Nederlandse hockeyers vrijdag in het spelershotel tegen het ANP. Het WK hockey in Nederland en België duurt van 15 tot en met 30 augustus.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, nodigde in aanloop naar het WK hockey in eigen land voetbaltrainer Guus Hiddink en topkok Ron Blaauw uit om zijn selectie te inspireren. Dat zei Delmee vrijdag in aanloop naar het toernooi in het spelershotel in Amsterdam. Het WK hockey in Nederland en België duurt van 15 tot en met 30 augustus.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bezig aan zijn afscheidsjaar en hij glom van trots na mogelijk zijn allerlaatste optreden op een EK atletiek. De 37-jarige routinier was startloper in de estafetteploeg van de mannen die zich op de EK in Birmingham plaatste voor de finale van de 4x400 meter.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De organisatie van de wereldkampioenschappen roeien in Nederland verwacht 40.000 bezoekers. Dat zei sportorganisator TIG Sports vrijdag bij een persbijeenkomst in aanloop naar het toernooi. De WK roeien vinden van 24 tot en met 30 augustus plaats op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen is door naar de finale op de 1500 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker liep solide naar de vierde plaats in zijn serie in 3.36,07. De eerste zes verzekerden zich van een plek in de finale op zaterdag.
3 uur geleden