Skiër Ligety mist afscheidsrace op WK door blessure
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiër Ted Ligety zal zijn loopbaan vrijdag niet kunnen besluiten met een optreden op de reuzenslalom bij de WK in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo. De tweevoudig olympisch kampioen heeft zich moeten afmelden wegens een knieblessure, zo meldde de Amerikaanse skibond.
Ligety (36), die ook vijf wereldtitels behaalde, boekte zijn eerste olympische succes in 2006 in Turijn waar hij de combinatie won. In 2014 in Sotsji was hij de beste op de reuzenslalom. "Vanwege de problemen aan zijn knie keert Ted eerder dan gepland terug naar de Verenigde Staten en mist hij zijn afscheid. We danken hem voor zijn bijdrage aan de sport", schreef het Amerikaanse team op Twitter.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.
48 minuten geledenBRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenLYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
20 uur geleden