Skiër Kriechmayr wint afdaling in Saalbach
SAALBACH (ANP) - De Oostenrijkse wereldkampioen Vincent Kriechmayr heeft zaterdag in eigen land de afdaling om de wereldbeker van Saalbach-Hinterglemm gewonnen. Kriechmayr troefde de Zwitser Beat Feuz en de Oostenrijker Matthias Mayer af.
Vrijdag was de afdaling in Saalbach nog gestaakt vanwege de dichte mist. De Italiaan Dominik Paris leidde op dat moment voor Kriechmayr. Paris eindigde zaterdag als vierde.
Voor de 29-jarige Kriechmayr is het de negende wereldbekerzege uit zijn carrière. Dit seizoen staat de teller op drie. Hij won eerder twee super-G's. Op het WK in Cortina d'Ampezzo won Kriechmayr vorige maand goud op de afdaling en de super-G. In de tussenstand van wereldbeker afdaling behoudt Feuz de leiding na zeven manches. In de algemene wereldbeker blijft de Fransman Alexis Pinturault de leider. Hij startte niet op de afdaling.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap in eigen land. In Amstelveen was de regerend wereldkampioen met 1-0 te sterk voor België, de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
11 minuten geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft voor de derde keer deze Vuelta een etappe gewonnen. De Sloveense rodetruidrager was de snelste in de zesde rit, die over 177 kilometer van Alcossebre naar Castellón de la Plana ging.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Femke van de Vliet heeft op de WK roeien op de Amsterdamse Bosbaan de eerste medaille voor Nederland veroverd. In de lichte skiff, een niet-olympisch nummer, pakte de 27-jarige skiffeuse het brons.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Ook de Nederlandse roeiers in de dubbelvier kunnen zich opmaken voor de finale op de WK in eigen land. Eerder verzekerden de Nederlandse mannen en vrouwen in de vierzonder zich al van een plek in de finale, die voor beide disciplines zaterdag op het programma staat.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun eerste nederlaag geleden op het EK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski ging in de National Gymnastics Arena in Bakoe in Azerbeidzjan in vijf sets onderuit tegen België: 2-3 (25-27 22-25 25-22 25-18 13-15).
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers in de vierzonder hebben de finale bereikt op de WK, gehouden op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos. Zowel de vrouwen als de mannen stelden in de halve finales een plek bij de beste drie veilig en kunnen zich opmaken voor de eindstrijd van zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NOC*NSF stelt geen aanvullende eisen meer voor golfers om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De sportkoepel is van mening dat de internationale kwalificatiecriteria voor de Spelen voldoende aansluiten bij de Nederlandse prestatiedoelstelling.
4 uur geleden