Skiër Hirscher maakt in Finland tweede opwachting als Nederlander
LEVI (ANP/DPA) - Skiër Marcel Hirscher maakt komend weekend in de wereldbeker van het Finse Levi zijn tweede officiële opwachting als Nederlander. De 35-jarige zoon van een Oostenrijkse vader en Nederlandse moeder keert na jaren terug naar de slalom die hij in 2013, 2016 en 2018 won.
Hirscher maakte eind vorige maand in de wereldbeker van Sölden zijn debuut als Nederlander, waarmee hij terugkeerde op het hoogste niveau na in 2019 te zijn gestopt als skiër voor Oostenrijk.
"Een skiwedstrijd 135 kilometer ten noorden van de poolcirkel is te afgelegen voor massa's toeschouwers. Persoonlijk denk ik dat dat de races in Levi zo speciaal maakt: de natuur, het noorderlicht, de stilte. En dit is met grote waarschijnlijkheid de laatste keer dat ik daar zal racen", liet de achtvoudig winnaar van de algemene wereldbeker weten via zijn sponsor.
Hirscher eindigde ruim twee weken geleden in Sölden als 23e op de reuzenslalom. De tweevoudig olympisch kampioen begon voorzichtig met de 28e plaats in de eerste manche, maar maakte indruk met de derde plaats in de tweede manche.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
15 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
15 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
19 uur geleden