Skiër Hirscher maakt in Finland tweede opwachting als Nederlander
LEVI (ANP/DPA) - Skiër Marcel Hirscher maakt komend weekend in de wereldbeker van het Finse Levi zijn tweede officiële opwachting als Nederlander. De 35-jarige zoon van een Oostenrijkse vader en Nederlandse moeder keert na jaren terug naar de slalom die hij in 2013, 2016 en 2018 won.
Hirscher maakte eind vorige maand in de wereldbeker van Sölden zijn debuut als Nederlander, waarmee hij terugkeerde op het hoogste niveau na in 2019 te zijn gestopt als skiër voor Oostenrijk.
"Een skiwedstrijd 135 kilometer ten noorden van de poolcirkel is te afgelegen voor massa's toeschouwers. Persoonlijk denk ik dat dat de races in Levi zo speciaal maakt: de natuur, het noorderlicht, de stilte. En dit is met grote waarschijnlijkheid de laatste keer dat ik daar zal racen", liet de achtvoudig winnaar van de algemene wereldbeker weten via zijn sponsor.
Hirscher eindigde ruim twee weken geleden in Sölden als 23e op de reuzenslalom. De tweevoudig olympisch kampioen begon voorzichtig met de 28e plaats in de eerste manche, maar maakte indruk met de derde plaats in de tweede manche.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
3 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
18 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
20 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
20 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
20 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
21 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
22 uur geleden