Skiër Feuz evenaart record met derde zege in afdaling Wengen
WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Beat Feuz heeft voor de derde keer de afdaling in Wengen op zijn naam geschreven. De 32-jarige Feuz was in 2012 en 2018 ook al de beste op de beroemde Lauberhorn, de langste piste van het wereldbekercircuit. Hij evenaarde het record van de Oostenrijker Franz Klammer, die in de jaren 70 drie keer zegevierde in Wengen.
Feuz snelde voor eigen publiek naar de winst in 1.42,53, de Italiaan Dominik Paris gaf 0,29 seconde toe en eindigde als tweede. Thomas Dressen uit Duitsland werd derde op 0,31 van de winnaar. De Zwitser won vorige maand ook al de afdaling voor de wereldbeker in Beaver Creek, bij de twee afdalingen in Bormio werd hij tweede en derde. Paris won voor eigen publiek beide races.
De reuzenslalom voor vrouwen in Sestrière was ongemeen spannend. De Italiaanse Federica Brignone en wereldkampioene Petra Vlhova uit Slowakije hadden na twee runs precies dezelfde tijd: 2.21,15. De Amerikaanse Mikaela Shiffrin was 0,01 seconde minder snel en eindigde daardoor als derde achter de twee winnaressen. "Drie vrouwen binnen één honderdste, ongelooflijk", zei Brignone.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
5 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
10 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
11 uur geleden