Skiër Feuz evenaart record met derde zege in afdaling Wengen
WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Beat Feuz heeft voor de derde keer de afdaling in Wengen op zijn naam geschreven. De 32-jarige Feuz was in 2012 en 2018 ook al de beste op de beroemde Lauberhorn, de langste piste van het wereldbekercircuit. Hij evenaarde het record van de Oostenrijker Franz Klammer, die in de jaren 70 drie keer zegevierde in Wengen.
Feuz snelde voor eigen publiek naar de winst in 1.42,53, de Italiaan Dominik Paris gaf 0,29 seconde toe en eindigde als tweede. Thomas Dressen uit Duitsland werd derde op 0,31 van de winnaar. De Zwitser won vorige maand ook al de afdaling voor de wereldbeker in Beaver Creek, bij de twee afdalingen in Bormio werd hij tweede en derde. Paris won voor eigen publiek beide races.
De reuzenslalom voor vrouwen in Sestrière was ongemeen spannend. De Italiaanse Federica Brignone en wereldkampioene Petra Vlhova uit Slowakije hadden na twee runs precies dezelfde tijd: 2.21,15. De Amerikaanse Mikaela Shiffrin was 0,01 seconde minder snel en eindigde daardoor als derde achter de twee winnaressen. "Drie vrouwen binnen één honderdste, ongelooflijk", zei Brignone.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
20 minuten geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
11 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
18 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
19 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
20 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
23 uur geleden