Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ski Vereniging: vier deelnemers aan Spelen zijn finalewaardig

Ski Vereniging: vier deelnemers aan Spelen zijn finalewaardig

LILLEHAMMER (ANP) - Voor de skiërs en snowboarders sluit op 17 januari de kwalificatie voor de Olympische Spelen. De Nederlandse Ski Vereniging levert vier atleten aan de olympische ploeg; alpineskiester Adriana Jelinkova, snowboardcrosser Glenn de Blois, en freestylesnowboarders Niek van der Velden en Melissa Peperkamp. "Daar zijn we heel tevreden mee", zegt technisch directeur Wopke de Vegt van de bond. "Als je namens Nederland in deze sporten uitgezonden wordt naar de Spelen, ben je finalewaardig."

Theoretisch zou snowboardster Michelle Dekker zich nog kunnen plaatsen bij de wereldbekerwedstrijd in Simonhöhe aanstaande vrijdag, maar volgens De Vegt zou ze dan waarschijnlijk het podium moeten halen. Dan maakt ze nog een kans. "Bij het snowboarden komen Sam Vermaat en Casper Wolf nog in actie, maar zij staan ver buiten de top 30 en zouden dan bijvoorbeeld eerste moeten worden."

Mede door de coronapandemie moesten veel atleten zich dit jaar nog kwalificeren waardoor de wereldbekerwedstrijden vrijwel allemaal heel sterk bezet waren, legt de technisch directeur uit. Dat heeft het niet makkelijker gemaakt. De vier olympiërs die de bond nu afvaardigt, liggen in de lijn der verwachting. "Glenn zat er voor Pyeongchang al heel dichtbij, Niek bewijst dat hij bij de wereldtop hoort en Melissa is de runner-up."

Met Jelinkova heeft Nederland voor het eerst sinds de Spelen van 1952 een alpineskiester op de Spelen. De 26-jarige skiester raakte vorig jaar een dag nadat ze de olympische kwalificatie binnenhaalde zwaar geblesseerd aan haar knie, maar ze heeft gerevalideerd en is fit. "Ze moet het doen met waar ze staat, zo werkt haar begeleiding ook met haar", zegt De Vegt. Skiën kan ze, verzekert hij. Nu gaat het om de vorm van de dag.

Een voorspelling over mogelijke medailles wil De Vegt niet doen. Volgens de oud-schaatscoach kun je het ook niet zomaar vergelijken met het langebaanschaatsen. "Daar valt tegenwoordig nauwelijks meer iemand. In de sneeuw is het risico dat iets misgaat veel groter, zonder dat we dat als excuus willen gebruiken. Glenn heeft wedstrijden gewonnen en Niek heeft laten zien wereldtop te zijn. Daarin liggen de kansen volledig open."

Meer uit Sport

Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

6 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

9 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

11 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

12 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

13 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

13 uur geleden