Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos zesde in Sigulda, naast EK-podium

Skeletonster Bos zesde in Sigulda, naast EK-podium

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda als zesde geëindigd. De Canadese Mirela Rahneva pakte de winst. De wedstrijd telde ook als Europees kampioenschap. Daarin is Bos met een vijfde plaats naast het podium beland. De Europese titel ging naar Kim Meylemans uit België, voor de Duitse Hannah Neise en de Britse Amelia Coltman.

Bos kende een matige eerste run in Sigulda. Met 52,43 werd ze daarin slechts vijftiende. In de tweede run zette Bos met 51,31 een nieuw baanrecord neer. Ze maakte veel plaatsen goed, maar de top 5 had een te grote voorsprong na de eerste run. Bos had uiteindelijk 0,64 seconde achterstand op Rahneva.

In het wereldbekerklassement gaat Bos nog altijd aan de leiding. De 30-jarige Edese heeft 1186 punten. Meylemans staat tweede met 1042 punten en Valentina Margaglio uit Italië staat derde met 942 punten. Er volgen nog races in het Duitse Altenberg en Lake Placid in de VS. Tussen die twee wedstrijden in is er het WK in Winterberg in Duitsland.

Herstel

"Ik heb fouten gemaakt in de eerste heat en die heb ik in de tweede mooi hersteld. Daar moet ik tevreden mee zijn", keek Bos na afloop op haar website terug. "Ik ging heel lekker in de eerste afdaling tot en met de elfde bocht. Daarna ging ik de twaalfde bocht te laat in. Dat was me in de trainingen niet overkomen, waardoor ik niet goed anticipeerde en net wat te weinig deed om tegen te sturen. Daardoor raakte ik voor de dertiende bocht de kant en werd ik uit het zadel gewipt. Ik was alle snelheid kwijt en ging nog maar 110 kilometer per uur. Het is bizar dat ik nog vijftiende was."

Bos wilde het in de tweede run beter doen, maar vond de run ondanks de beste tijd nog niet perfect. "Ook daar was ik nog net iets te vroeg bij bocht dertien, waardoor ik snelheid verloor. Vijfde op het EK en zesde in een wereldbekerwedstrijd is niet de uitslag waar ik op hoopte, maar het is ook niet dramatisch", zegt de skeletonster die in 2022 Europees kampioene werd. "De ene wedstrijd is de andere niet. Op die ene fout na blijf ik heel constant sleeën en dat is goed."

Meer uit Sport

Verstappen krijgt bij Red Bull met McCullough nieuwe hoofd racing

MILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.

3 uur geleden
WK-leider Antonelli start bij GP Italië achteraan om motorwissel

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.

5 uur geleden
Wielrenner Tronchon sprint naar zege in tiende etappe Vuelta

ELCHE DE LA SIERRA (ANP) - Wielrenner Bastien Tronchon heeft de tiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama - FDJ United was na een heuvelrit over een kleine 185 kilometer tussen Alcaraz en Elche de la Sierra de snelste van een uitgedund peloton.

7 uur geleden
Banks twee jaar langer bondscoach Nederlandse volleyballers

UTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.

15 uur geleden
Oud-winnares Świątek begint overtuigend aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor onderuit tegen Shelton op US Open

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.

20 uur geleden
Alcaraz boekt op US Open simpele zege bij rentree in enkelspel

NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.

1 dag geleden