Skeletonster Bos zesde in Sigulda, naast EK-podium
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda als zesde geëindigd. De Canadese Mirela Rahneva pakte de winst. De wedstrijd telde ook als Europees kampioenschap. Daarin is Bos met een vijfde plaats naast het podium beland. De Europese titel ging naar Kim Meylemans uit België, voor de Duitse Hannah Neise en de Britse Amelia Coltman.
Bos kende een matige eerste run in Sigulda. Met 52,43 werd ze daarin slechts vijftiende. In de tweede run zette Bos met 51,31 een nieuw baanrecord neer. Ze maakte veel plaatsen goed, maar de top 5 had een te grote voorsprong na de eerste run. Bos had uiteindelijk 0,64 seconde achterstand op Rahneva.
In het wereldbekerklassement gaat Bos nog altijd aan de leiding. De 30-jarige Edese heeft 1186 punten. Meylemans staat tweede met 1042 punten en Valentina Margaglio uit Italië staat derde met 942 punten. Er volgen nog races in het Duitse Altenberg en Lake Placid in de VS. Tussen die twee wedstrijden in is er het WK in Winterberg in Duitsland.
Herstel
"Ik heb fouten gemaakt in de eerste heat en die heb ik in de tweede mooi hersteld. Daar moet ik tevreden mee zijn", keek Bos na afloop op haar website terug. "Ik ging heel lekker in de eerste afdaling tot en met de elfde bocht. Daarna ging ik de twaalfde bocht te laat in. Dat was me in de trainingen niet overkomen, waardoor ik niet goed anticipeerde en net wat te weinig deed om tegen te sturen. Daardoor raakte ik voor de dertiende bocht de kant en werd ik uit het zadel gewipt. Ik was alle snelheid kwijt en ging nog maar 110 kilometer per uur. Het is bizar dat ik nog vijftiende was."
Bos wilde het in de tweede run beter doen, maar vond de run ondanks de beste tijd nog niet perfect. "Ook daar was ik nog net iets te vroeg bij bocht dertien, waardoor ik snelheid verloor. Vijfde op het EK en zesde in een wereldbekerwedstrijd is niet de uitslag waar ik op hoopte, maar het is ook niet dramatisch", zegt de skeletonster die in 2022 Europees kampioene werd. "De ene wedstrijd is de andere niet. Op die ene fout na blijf ik heel constant sleeën en dat is goed."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
12 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
36 minuten geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
4 uur geleden