Skeletonster Bos zesde in Sigulda, naast EK-podium
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda als zesde geëindigd. De Canadese Mirela Rahneva pakte de winst. De wedstrijd telde ook als Europees kampioenschap. Daarin is Bos met een vijfde plaats naast het podium beland. De Europese titel ging naar Kim Meylemans uit België, voor de Duitse Hannah Neise en de Britse Amelia Coltman.
Bos kende een matige eerste run in Sigulda. Met 52,43 werd ze daarin slechts vijftiende. In de tweede run zette Bos met 51,31 een nieuw baanrecord neer. Ze maakte veel plaatsen goed, maar de top 5 had een te grote voorsprong na de eerste run. Bos had uiteindelijk 0,64 seconde achterstand op Rahneva.
In het wereldbekerklassement gaat Bos nog altijd aan de leiding. De 30-jarige Edese heeft 1186 punten. Meylemans staat tweede met 1042 punten en Valentina Margaglio uit Italië staat derde met 942 punten. Er volgen nog races in het Duitse Altenberg en Lake Placid in de VS. Tussen die twee wedstrijden in is er het WK in Winterberg in Duitsland.
Herstel
"Ik heb fouten gemaakt in de eerste heat en die heb ik in de tweede mooi hersteld. Daar moet ik tevreden mee zijn", keek Bos na afloop op haar website terug. "Ik ging heel lekker in de eerste afdaling tot en met de elfde bocht. Daarna ging ik de twaalfde bocht te laat in. Dat was me in de trainingen niet overkomen, waardoor ik niet goed anticipeerde en net wat te weinig deed om tegen te sturen. Daardoor raakte ik voor de dertiende bocht de kant en werd ik uit het zadel gewipt. Ik was alle snelheid kwijt en ging nog maar 110 kilometer per uur. Het is bizar dat ik nog vijftiende was."
Bos wilde het in de tweede run beter doen, maar vond de run ondanks de beste tijd nog niet perfect. "Ook daar was ik nog net iets te vroeg bij bocht dertien, waardoor ik snelheid verloor. Vijfde op het EK en zesde in een wereldbekerwedstrijd is niet de uitslag waar ik op hoopte, maar het is ook niet dramatisch", zegt de skeletonster die in 2022 Europees kampioene werd. "De ene wedstrijd is de andere niet. Op die ene fout na blijf ik heel constant sleeën en dat is goed."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
1 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
2 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bokser Gradus Kraus verdedigt op 28 november zijn Europese titel in het lichtzwaargewicht. De Duitser Adam Deines is in Amsterdam zijn tegenstander, meldt organisator Boxing Gladiators.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP introduceert in 2027 een sprintkwalificatie die de startopstelling voor de sprintrace bepaalt. Het nieuwe format moet nog meer spektakel opleveren voor de toeschouwers, laat de organisatie van de belangrijkste motorsportklasse weten in een persbericht.
5 uur geleden