Skeletonster Bos wint en verstevigt leiding in wereldbeker
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft met nog een wedstrijd te gaan haar leiding in het wereldbekerklassement verstevigd. In het Duitse Winterberg won de 28-jarige Nederlandse voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd. Volgende week kan Bos in het Zwitserse Sankt Moritz de eindoverwinning in het klassement binnenslepen.
Bos was na de eerste heat al ruim de snelste, een voorsprong die ze in de tweede omloop niet meer weggaf. Met 1390 punten staat de Nederlandse bovenaan in het wereldbekerklassement, gevolgd door de Russische Elena Nikitina met 1322 punten. Een overwinning is goed voor 225 punten.
Bos doet in februari mee aan de Olympische Spelen in Beijing, al krijgt ze pas halverwege januari aan het einde van de WB-cyclus officieel te horen of ze zich heeft geplaatst.
Resultaat
Ook met de goede vorm waarin ze steekt, zegt ze dat het in het skeleton lastig blijft om een bepaald resultaat als doel te stellen. "Ik ga dus precies hetzelfde doen als we in alle afgelopen weken hebben gedaan. Dan zien we wel wat dat op gaat leveren."
Over de eerste heat was Bos tevreden. "Ik maakte geen enkele echte fout". De tweede omloop wilde ze nog sneller, maar Bos zegt dat die gretigheid haar niet aan een snellere tijd hielp. "Ik had beter kunnen proberen hetzelfde te doen als in de eerste. Nu maakte ik bij de start een klein foutje."
Hoe dan ook is Bos blij met de nieuwe overwinning. "Mijn eerste zege in de World Cup was speciaal, maar het vandaag opnieuw doen is dat zeker ook."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
2 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
3 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
3 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
21 uur geleden