Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos wint en verstevigt leiding in wereldbeker

Skeletonster Bos wint en verstevigt leiding in wereldbeker

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft met nog een wedstrijd te gaan haar leiding in het wereldbekerklassement verstevigd. In het Duitse Winterberg won de 28-jarige Nederlandse voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd. Volgende week kan Bos in het Zwitserse Sankt Moritz de eindoverwinning in het klassement binnenslepen.

Bos was na de eerste heat al ruim de snelste, een voorsprong die ze in de tweede omloop niet meer weggaf. Met 1390 punten staat de Nederlandse bovenaan in het wereldbekerklassement, gevolgd door de Russische Elena Nikitina met 1322 punten. Een overwinning is goed voor 225 punten.

Bos doet in februari mee aan de Olympische Spelen in Beijing, al krijgt ze pas halverwege januari aan het einde van de WB-cyclus officieel te horen of ze zich heeft geplaatst.

Resultaat

Ook met de goede vorm waarin ze steekt, zegt ze dat het in het skeleton lastig blijft om een bepaald resultaat als doel te stellen. "Ik ga dus precies hetzelfde doen als we in alle afgelopen weken hebben gedaan. Dan zien we wel wat dat op gaat leveren."

Over de eerste heat was Bos tevreden. "Ik maakte geen enkele echte fout". De tweede omloop wilde ze nog sneller, maar Bos zegt dat die gretigheid haar niet aan een snellere tijd hielp. "Ik had beter kunnen proberen hetzelfde te doen als in de eerste. Nu maakte ik bij de start een klein foutje."

Hoe dan ook is Bos blij met de nieuwe overwinning. "Mijn eerste zege in de World Cup was speciaal, maar het vandaag opnieuw doen is dat zeker ook."

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

9 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

12 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

14 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

17 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

17 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

17 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

18 uur geleden