Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos wint en verstevigt leiding in wereldbeker

Skeletonster Bos wint en verstevigt leiding in wereldbeker

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft met nog een wedstrijd te gaan haar leiding in het wereldbekerklassement verstevigd. In het Duitse Winterberg won de 28-jarige Nederlandse voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd. Volgende week kan Bos in het Zwitserse Sankt Moritz de eindoverwinning in het klassement binnenslepen.

Bos was na de eerste heat al ruim de snelste, een voorsprong die ze in de tweede omloop niet meer weggaf. Met 1390 punten staat de Nederlandse bovenaan in het wereldbekerklassement, gevolgd door de Russische Elena Nikitina met 1322 punten. Een overwinning is goed voor 225 punten.

Bos doet in februari mee aan de Olympische Spelen in Beijing, al krijgt ze pas halverwege januari aan het einde van de WB-cyclus officieel te horen of ze zich heeft geplaatst.

Resultaat

Ook met de goede vorm waarin ze steekt, zegt ze dat het in het skeleton lastig blijft om een bepaald resultaat als doel te stellen. "Ik ga dus precies hetzelfde doen als we in alle afgelopen weken hebben gedaan. Dan zien we wel wat dat op gaat leveren."

Over de eerste heat was Bos tevreden. "Ik maakte geen enkele echte fout". De tweede omloop wilde ze nog sneller, maar Bos zegt dat die gretigheid haar niet aan een snellere tijd hielp. "Ik had beter kunnen proberen hetzelfde te doen als in de eerste. Nu maakte ik bij de start een klein foutje."

Hoe dan ook is Bos blij met de nieuwe overwinning. "Mijn eerste zege in de World Cup was speciaal, maar het vandaag opnieuw doen is dat zeker ook."

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

5 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

7 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

8 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

10 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

11 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

13 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

14 uur geleden