Skeletonster Bos wint en verstevigt leiding in wereldbeker
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft met nog een wedstrijd te gaan haar leiding in het wereldbekerklassement verstevigd. In het Duitse Winterberg won de 28-jarige Nederlandse voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd. Volgende week kan Bos in het Zwitserse Sankt Moritz de eindoverwinning in het klassement binnenslepen.
Bos was na de eerste heat al ruim de snelste, een voorsprong die ze in de tweede omloop niet meer weggaf. Met 1390 punten staat de Nederlandse bovenaan in het wereldbekerklassement, gevolgd door de Russische Elena Nikitina met 1322 punten. Een overwinning is goed voor 225 punten.
Bos doet in februari mee aan de Olympische Spelen in Beijing, al krijgt ze pas halverwege januari aan het einde van de WB-cyclus officieel te horen of ze zich heeft geplaatst.
Resultaat
Ook met de goede vorm waarin ze steekt, zegt ze dat het in het skeleton lastig blijft om een bepaald resultaat als doel te stellen. "Ik ga dus precies hetzelfde doen als we in alle afgelopen weken hebben gedaan. Dan zien we wel wat dat op gaat leveren."
Over de eerste heat was Bos tevreden. "Ik maakte geen enkele echte fout". De tweede omloop wilde ze nog sneller, maar Bos zegt dat die gretigheid haar niet aan een snellere tijd hielp. "Ik had beter kunnen proberen hetzelfde te doen als in de eerste. Nu maakte ik bij de start een klein foutje."
Hoe dan ook is Bos blij met de nieuwe overwinning. "Mijn eerste zege in de World Cup was speciaal, maar het vandaag opnieuw doen is dat zeker ook."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
11 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
21 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden