Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos wil zich stap voor stap verbeteren op Spelen

Skeletonster Bos wil zich stap voor stap verbeteren op Spelen

YANQING (ANP) - Kimberley Bos staat halverwege het olympische skeletontoernooi op de zesde plek en kijkt met vertrouwen uit naar de tweede dag, waarop de resterende twee runs op het programma staan. Na een tiende tijd in de eerste run zette Bos de tweede tijd neer in de tweede afdaling. "Ik wil het iedere run een beetje beter doen en dat lukte. Dat is fijn."

In de eerste run van de Nederlandse skeletonster zaten wat fouten, al ging het volgens haar best oké. "Ik maakte bovenin wat foutjes en dat kostte helaas heel veel tijd", aldus Bos, die 1.02,51 klokte. "Die foutjes neem ik mee naar de volgende run en dat is goed gelukt."

Daarin moest ze met 1.02,22 alleen de Duitse Hannah Neise met drie honderdsten van een seconde voor zich dulden. Bos klom in het klassement vier plaatsen. De Australische Jaclyn Narracott gaat halverwege aan de leiding.

Constant presteren

Bos denkt dat constant presteren belangrijk is. Op die manier won ze dit seizoen al het wereldbekerklassement. Niemand gaat volgens de Gelderse vier perfecte runs neerzetten op de baan in het Yanqing National Sliding Centre. "Je moet hier op de Olympische Spelen dezelfde focus en routine hebben als in de andere wedstrijden. Je weet dat je fouten gaat maken. Het is zaak die zo snel mogelijk op te lossen als ze onderweg gebeuren. Zolang je maar zorgt dat je daarvan leert, zodat je het de volgende run beter doet. Dat is wat we de hele tijd proberen te doen."

De 28-jarige Edese heeft naar eigen zeggen nog niet goed gekeken naar het klassement en hoe ze daarin staat in verhouding met haar concurrenten. Het verschil met de leidster is 0,39 seconde. "Eigenlijk ga ik daar straks ook niet naar kijken, want dat is niet relevant", zei Bos kort na haar tweede run. Zaterdag staan de derde en beslissende vierde run op het programma.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

11 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

13 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

14 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

14 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

15 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

16 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

18 uur geleden