Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos vol vertrouwen naar Spelen na winst wereldbeker

Skeletonster Bos vol vertrouwen naar Spelen na winst wereldbeker

SANKT MORITZ (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft in aanloop naar haar tweede Olympische Spelen opnieuw voor een mijlpaal gezorgd. Na haar allereerste zege in de wereldbeker in Winterberg en een herhaling daarvan vorige week schreef ze met haar tweede plaats in Sankt Moritz ook het klassement op haar naam. "Het is me net al een paar keer verteld dat het een historische prestatie is", zegt Bos. "Na de eerste zege ga ik er weer overheen en nu opnieuw."

Daarnaast greep de 28-jarige Gelderse ook voor het eerste de Europese titel, die ook in Sankt Moritz op het spel stond. "Waar ik blijer mee ben? Met de eindzege in de wereldbeker", zegt ze. "Dat betekent dat ik het hele seizoen constant ben geweest. Maar die titel is ook heel mooi."

Bos veroverde de wereldbeker met een serie goede uitslagen. Naast haar twee zeges in Winterberg eindigde ze nog drie keer als tweede en een keer als derde. "Ik heb precies hetzelfde gedaan als tijdens de andere wedstrijden." Dat in tegenstelling tot haar grote concurrenten voor de wereldbeker. "Die hadden denk ik niet zo'n goede dag. Ik heb de einduitslag nog niet gezien, maar Elena Nikitina stond geloof ik elfde na de eerste run." De Russin, die Bos met een goed resultaat in Sankt Moritz nog van de eindzege in de wereldbeker had kunnen afhouden, finishte ook als elfde.

Veel vertrouwen

Hoewel Bos bij de start ten opzichte van Nikitina en de Italiaanse Valentina Margaglio nog wat tijd moest prijsgeven, maakte ze dat tijdens haar runs ruimschoots goed. "Ik maak het verschil op de baan. Het sturen gaat dit seizoen gewoon heel erg goed", zei ze. "Dat geeft ook heel veel vertrouwen voor de Spelen."

Bos kreeg er in Sankt Moritz wel een concurrente bij. De zege ging verrassend naar de Australische Jaclyn Narracott, die haar eerste wereldbekerzege behaalde. Bos moest toezien hoe Narracott als laatste naar beneden ging en hoewel die iets langzamer was in de tweede run, bleef ze net onder haar tijd. "Als ze wint, ben ik blij voor haar. Ik gun het haar ook. Jaclyn is echt een goede vriendin", aldus Bos.

Voor de skeletonster is de eerstvolgende wedstrijd in februari op de olympische baan in Yanqing. Daar heeft ze in oktober bij het olympisch testevent voor het eerst kunnen trainen. "Ik ga daar hetzelfde doen als wat ik in de wereldbekerwedstrijden heb gedaan", kijkt Bos vooruit. "En dan zien we wel waar dat uiteindelijk goed voor is."

Meer uit Sport

Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

2 uur geleden
Narváez wint derde etappe Ronde van Zwitserland na lange vlucht

BAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.

2 uur geleden
Tennisser Zverev na twee tiebreaks naar halve finales Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.

3 uur geleden
Populaire marathon Londen komend jaar tweedaags evenement

LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.

9 uur geleden
Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

1 dag geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

1 dag geleden