Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos vol vertrouwen naar Spelen na winst wereldbeker

Skeletonster Bos vol vertrouwen naar Spelen na winst wereldbeker

SANKT MORITZ (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft in aanloop naar haar tweede Olympische Spelen opnieuw voor een mijlpaal gezorgd. Na haar allereerste zege in de wereldbeker in Winterberg en een herhaling daarvan vorige week schreef ze met haar tweede plaats in Sankt Moritz ook het klassement op haar naam. "Het is me net al een paar keer verteld dat het een historische prestatie is", zegt Bos. "Na de eerste zege ga ik er weer overheen en nu opnieuw."

Daarnaast greep de 28-jarige Gelderse ook voor het eerste de Europese titel, die ook in Sankt Moritz op het spel stond. "Waar ik blijer mee ben? Met de eindzege in de wereldbeker", zegt ze. "Dat betekent dat ik het hele seizoen constant ben geweest. Maar die titel is ook heel mooi."

Bos veroverde de wereldbeker met een serie goede uitslagen. Naast haar twee zeges in Winterberg eindigde ze nog drie keer als tweede en een keer als derde. "Ik heb precies hetzelfde gedaan als tijdens de andere wedstrijden." Dat in tegenstelling tot haar grote concurrenten voor de wereldbeker. "Die hadden denk ik niet zo'n goede dag. Ik heb de einduitslag nog niet gezien, maar Elena Nikitina stond geloof ik elfde na de eerste run." De Russin, die Bos met een goed resultaat in Sankt Moritz nog van de eindzege in de wereldbeker had kunnen afhouden, finishte ook als elfde.

Veel vertrouwen

Hoewel Bos bij de start ten opzichte van Nikitina en de Italiaanse Valentina Margaglio nog wat tijd moest prijsgeven, maakte ze dat tijdens haar runs ruimschoots goed. "Ik maak het verschil op de baan. Het sturen gaat dit seizoen gewoon heel erg goed", zei ze. "Dat geeft ook heel veel vertrouwen voor de Spelen."

Bos kreeg er in Sankt Moritz wel een concurrente bij. De zege ging verrassend naar de Australische Jaclyn Narracott, die haar eerste wereldbekerzege behaalde. Bos moest toezien hoe Narracott als laatste naar beneden ging en hoewel die iets langzamer was in de tweede run, bleef ze net onder haar tijd. "Als ze wint, ben ik blij voor haar. Ik gun het haar ook. Jaclyn is echt een goede vriendin", aldus Bos.

Voor de skeletonster is de eerstvolgende wedstrijd in februari op de olympische baan in Yanqing. Daar heeft ze in oktober bij het olympisch testevent voor het eerst kunnen trainen. "Ik ga daar hetzelfde doen als wat ik in de wereldbekerwedstrijden heb gedaan", kijkt Bos vooruit. "En dan zien we wel waar dat uiteindelijk goed voor is."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

10 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

11 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

12 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

12 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

13 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

13 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

19 uur geleden