Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos vol vertrouwen naar lastig EK en spannend WK

Skeletonster Bos vol vertrouwen naar lastig EK en spannend WK

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos verdedigt vrijdag haar Europese titel op de baan in Altenberg en heeft een week later haar grote doel met het WK in Sankt Moritz. "Het WK wordt superspannend", zegt de 29-jarige Edese die vorig jaar als eerste Nederlandse op de Olympische Spelen een medaille (brons) pakte bij het skeleton.

Bos eindigde vorige week in de wereldbekerwedstrijd in Altenberg als derde. Dat was haar eerste podiumplaats op de baan waar normaal gesproken de Duitsers domineren. "Dit is de moeilijkste baan in Duitsland, zo niet in heel Europa. De Duitsers hebben veel runs hier die wij niet hebben. Het is mooi als je je er dan tussen wurmt, al zat ik nog achter twee Duitse atleten die vrijdag ook meedoen."

Voor het EK komt er nog een Duitse concurrente bij en niet de minste, olympisch kampioen Hannah Neise. "Je kan zeggen, als het niet een Duits een-twee-drietje wordt, hebben zij wat laten liggen."

Zelfvertrouwen

De ervaring op de baan maakt een groot verschil in het skeleton. Bos won een week eerder voor de derde keer op rij de wedstrijd in Winterberg. "Dat is ook een Duitse baan, maar daar heb ik meer ervaring. Daarnaast start ik sneller. Als zij net zo sleeën als ik, kunnen ze dan niet bij mij in de buurt komen."

Bos is blij dat de skeletonsters nu twee weken achter elkaar in Altenberg zijn. "Daardoor maken we iets meer runs voordat we het EK ingaan. Als je in een keer het gevoel bij zo'n bocht krijgt, kan het meteen een stuk harder gaan." Daarnaast zit het goed met haar zelfvertrouwen omdat ze zich op vrijwel iedere baan verbeterd heeft.

Thuisvoordeel

Een week later op het WK in Sankt Moritz wordt aanpassingsvermogen gevraagd. Het Zwitserse ijskanaal is een natuurijsbaan. "Die baan wordt ieder jaar opnieuw opgebouwd. Wat vorig jaar werkte, kan dit jaar anders zijn", legt ze uit. "Het is de uitdaging om zo veel mogelijk uit de zes runs vooraf te halen, zodat je met de beste lijnen naar beneden kan."

Omdat het ieder jaar anders is, heeft niemand thuisvoordeel. "Dat maakt het veld veel meer aan elkaar gewaagd en de wedstrijd superspannend", zegt Bos. Ze verwacht een strijd zoals op de Olympische Spelen in Beijing, waar de competitie ook over vier runs ging. "Ik ben tevreden als ik vier goede runs neerzet. Ik weet niet wat de rest doet, daar heb ik geen invloed op."

Bos heeft dit jaar de Australische Jaclyn Narracott als teamgenote. Die won vorig jaar in Sankt Moritz, waar Bos tweede werd en de Europese titel greep. "Het is een baan waar niemand op voorbereid kan zijn en we moeten met z'n tweeën zo snel mogelijk uitzoeken hoe het zit. We hebben elkaar nodig in de aanloop naar de wedstrijd, vanaf dan is het ieder voor zich."

Meer uit Sport

Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

4 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

5 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

5 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

5 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

20 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

22 uur geleden