Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos vol vertrouwen naar lastig EK en spannend WK

Skeletonster Bos vol vertrouwen naar lastig EK en spannend WK

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos verdedigt vrijdag haar Europese titel op de baan in Altenberg en heeft een week later haar grote doel met het WK in Sankt Moritz. "Het WK wordt superspannend", zegt de 29-jarige Edese die vorig jaar als eerste Nederlandse op de Olympische Spelen een medaille (brons) pakte bij het skeleton.

Bos eindigde vorige week in de wereldbekerwedstrijd in Altenberg als derde. Dat was haar eerste podiumplaats op de baan waar normaal gesproken de Duitsers domineren. "Dit is de moeilijkste baan in Duitsland, zo niet in heel Europa. De Duitsers hebben veel runs hier die wij niet hebben. Het is mooi als je je er dan tussen wurmt, al zat ik nog achter twee Duitse atleten die vrijdag ook meedoen."

Voor het EK komt er nog een Duitse concurrente bij en niet de minste, olympisch kampioen Hannah Neise. "Je kan zeggen, als het niet een Duits een-twee-drietje wordt, hebben zij wat laten liggen."

Zelfvertrouwen

De ervaring op de baan maakt een groot verschil in het skeleton. Bos won een week eerder voor de derde keer op rij de wedstrijd in Winterberg. "Dat is ook een Duitse baan, maar daar heb ik meer ervaring. Daarnaast start ik sneller. Als zij net zo sleeën als ik, kunnen ze dan niet bij mij in de buurt komen."

Bos is blij dat de skeletonsters nu twee weken achter elkaar in Altenberg zijn. "Daardoor maken we iets meer runs voordat we het EK ingaan. Als je in een keer het gevoel bij zo'n bocht krijgt, kan het meteen een stuk harder gaan." Daarnaast zit het goed met haar zelfvertrouwen omdat ze zich op vrijwel iedere baan verbeterd heeft.

Thuisvoordeel

Een week later op het WK in Sankt Moritz wordt aanpassingsvermogen gevraagd. Het Zwitserse ijskanaal is een natuurijsbaan. "Die baan wordt ieder jaar opnieuw opgebouwd. Wat vorig jaar werkte, kan dit jaar anders zijn", legt ze uit. "Het is de uitdaging om zo veel mogelijk uit de zes runs vooraf te halen, zodat je met de beste lijnen naar beneden kan."

Omdat het ieder jaar anders is, heeft niemand thuisvoordeel. "Dat maakt het veld veel meer aan elkaar gewaagd en de wedstrijd superspannend", zegt Bos. Ze verwacht een strijd zoals op de Olympische Spelen in Beijing, waar de competitie ook over vier runs ging. "Ik ben tevreden als ik vier goede runs neerzet. Ik weet niet wat de rest doet, daar heb ik geen invloed op."

Bos heeft dit jaar de Australische Jaclyn Narracott als teamgenote. Die won vorig jaar in Sankt Moritz, waar Bos tweede werd en de Europese titel greep. "Het is een baan waar niemand op voorbereid kan zijn en we moeten met z'n tweeën zo snel mogelijk uitzoeken hoe het zit. We hebben elkaar nodig in de aanloop naar de wedstrijd, vanaf dan is het ieder voor zich."

Meer uit Sport

Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

1 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

9 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

9 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

11 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

11 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

11 uur geleden