Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos rukt na sterke tweede run op naar zesde plaats

Skeletonster Bos rukt na sterke tweede run op naar zesde plaats

YANQING (ANP) - Kimberley Bos staat na de eerste dag van het skeletontoernooi op de Olympische Spelen op de zesde plaats. De Nederlandse verbeterde zich na een tiende plaats in de eerste run (1.02,51) met 1.02,22 in de tweede run. Dat was goed voor de tweede tijd.

In het klassement zit Bos met een totaaltijd van 2.04,73 maar 0,39 seconde achter de leidster in de wedstrijd. Dat is de Australische Jaclyn Narracott, die na de tweede tijd in de eerste run derde werd in de tweede run (1.02,29). De Duitse Hannah Neise, die met 1.02,19 de snelste was in de tweede run, staat met 2.04,55 tweede in het klassement voor haar landgenote Tina Hermann. Die volgt met 2.04,57.

Bos kende een moeizame eerste run op de baan in het het Yanqing National Sliding Centre. In de tweede run wist de skeletonster weg te blijven van de kanten en leek ze bij een finish een stuk tevredener dan eerder op de dag toen ze hoofdschuddend van de slee stapte. De derde en vierde afdaling volgen zaterdag.

Skeletonster Mirela Rahneva leidde na de eerste afdaling. De Canadese maakte echter te veel fouten in de tweede run en werd daarin slechts achttiende. Ze staan halverwege het toernooi negende. Ook de Belgische Kim Meylemans wist een sterke eerste run geen goed vervolg te geven. Zij zakte naar de elfde plaats.

Bos is dit jaar de winnaar van de wereldbeker en het EK, maar volgens de 28-jarige Edese zijn er wel twaalf favorieten voor het goud. Het zijn de tweede Spelen voor de skeletonster. Bij de Spelen van Pyeongchang in 2018 eindigde ze als achtste.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

1 dag geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

1 dag geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 dag geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 dag geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

1 dag geleden