Skeletonster Bos rukt na sterke tweede run op naar zesde plaats
YANQING (ANP) - Kimberley Bos staat na de eerste dag van het skeletontoernooi op de Olympische Spelen op de zesde plaats. De Nederlandse verbeterde zich na een tiende plaats in de eerste run (1.02,51) met 1.02,22 in de tweede run. Dat was goed voor de tweede tijd.
In het klassement zit Bos met een totaaltijd van 2.04,73 maar 0,39 seconde achter de leidster in de wedstrijd. Dat is de Australische Jaclyn Narracott, die na de tweede tijd in de eerste run derde werd in de tweede run (1.02,29). De Duitse Hannah Neise, die met 1.02,19 de snelste was in de tweede run, staat met 2.04,55 tweede in het klassement voor haar landgenote Tina Hermann. Die volgt met 2.04,57.
Bos kende een moeizame eerste run op de baan in het het Yanqing National Sliding Centre. In de tweede run wist de skeletonster weg te blijven van de kanten en leek ze bij een finish een stuk tevredener dan eerder op de dag toen ze hoofdschuddend van de slee stapte. De derde en vierde afdaling volgen zaterdag.
Skeletonster Mirela Rahneva leidde na de eerste afdaling. De Canadese maakte echter te veel fouten in de tweede run en werd daarin slechts achttiende. Ze staan halverwege het toernooi negende. Ook de Belgische Kim Meylemans wist een sterke eerste run geen goed vervolg te geven. Zij zakte naar de elfde plaats.
Bos is dit jaar de winnaar van de wereldbeker en het EK, maar volgens de 28-jarige Edese zijn er wel twaalf favorieten voor het goud. Het zijn de tweede Spelen voor de skeletonster. Bij de Spelen van Pyeongchang in 2018 eindigde ze als achtste.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
7 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
8 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
8 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
9 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
9 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
15 uur geleden