Skeletonster Bos rekent in Winterberg niet op EK-medaille
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos stond dit seizoen na alle wereldbekerwedstrijden op het podium, maar toch rekent ze vrijdag niet op een medaille bij de EK in Winterberg. "Het 'thuisbaanvoordeel' is in onze sport heel groot. Ik ben hier misschien honderd keer naar beneden gegaan, de drie Duitse vrouwen minstens tien keer zo vaak", zegt Bos. "Dat is zó'n voordeel. Ik denk dat de Duitsers teleurgesteld zijn als ze hier niet op 1, 2 en 3 eindigen."
De skeletonster uit Ede eindigde in november bij de start van de wereldbeker in Letland als tweede en derde op de baan van Sigulda. Vorige maand in het Oostenrijkse Igls werd Bos twee keer tweede. In de wereldbekerstand neemt de Nederlandse de tweede plek in achter Janine Flock uit Oostenrijk.
"Een medaille hier in Winterberg zou echt heel mooi zijn. Maar ik ga daar zeker niet van uit", aldus Bos. "In de trainingen slee ik deze week wel heel goed. Ik zit qua tijd al dicht bij mijn persoonlijk record hier. Maar die Duitsers gaan echt wel een stukje harder. Ik verwacht niet dat ik hier wel even mijn vijfde medaille in de wereldbeker ga pakken. Ik heb alleen controle over wat ik zelf doe. Mijn doel is om twee goede runs neer te zetten en me te verbeteren ten opzichte van de eerdere wedstrijden die ik hier heb gedaan. Welke eindrangschikking daar dan bij hoort, ligt aan de anderen." De World Cup in Winterberg dient ook als Europees kampioenschap.
Sponsor
Bos arriveerde zaterdag in gezelschap van haar coach Joska Le Conté in Winterberg. Ze schrok van wat ze daar aantrof. "De laatste 15 kilometer naar Winterberg konden we alleen maar stapvoets rijden, zo druk was het. Wij zitten in een appartement onderaan de skihelling, vlakbij de baan. Het was een gekkenhuis op de heuvels, het zag zwart van de mensen die allemaal sleetje wilden rijden. De dag erna hebben ze alles dichtgegooid. Er wordt nu vaak gecontroleerd door de politie, die vraagt wat je komt doen. Gelukkig hebben wij een accreditatie."
Op weg naar de Winterspelen van 2022 in Peking krijgt Bos steeds meer financiële mogelijkheden. Een persoonlijke sponsor besloot onlangs het contract te verlengen en op te waarderen. De Nederlandse bond strikte deze week met het logistieke bedrijf NewCold een hoofdsponsor. "Voor mij wordt het de eerste keer dat ik met het logo van een hoofdsponsor op mijn slee en helm ga sleeën. Dit gaat de sport in Nederland een impuls geven. Wat het voor mij financieel concreet betekent, moet nog blijken."
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden