Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos rekent in Winterberg niet op EK-medaille

Skeletonster Bos rekent in Winterberg niet op EK-medaille

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos stond dit seizoen na alle wereldbekerwedstrijden op het podium, maar toch rekent ze vrijdag niet op een medaille bij de EK in Winterberg. "Het 'thuisbaanvoordeel' is in onze sport heel groot. Ik ben hier misschien honderd keer naar beneden gegaan, de drie Duitse vrouwen minstens tien keer zo vaak", zegt Bos. "Dat is zó'n voordeel. Ik denk dat de Duitsers teleurgesteld zijn als ze hier niet op 1, 2 en 3 eindigen."

De skeletonster uit Ede eindigde in november bij de start van de wereldbeker in Letland als tweede en derde op de baan van Sigulda. Vorige maand in het Oostenrijkse Igls werd Bos twee keer tweede. In de wereldbekerstand neemt de Nederlandse de tweede plek in achter Janine Flock uit Oostenrijk.

"Een medaille hier in Winterberg zou echt heel mooi zijn. Maar ik ga daar zeker niet van uit", aldus Bos. "In de trainingen slee ik deze week wel heel goed. Ik zit qua tijd al dicht bij mijn persoonlijk record hier. Maar die Duitsers gaan echt wel een stukje harder. Ik verwacht niet dat ik hier wel even mijn vijfde medaille in de wereldbeker ga pakken. Ik heb alleen controle over wat ik zelf doe. Mijn doel is om twee goede runs neer te zetten en me te verbeteren ten opzichte van de eerdere wedstrijden die ik hier heb gedaan. Welke eindrangschikking daar dan bij hoort, ligt aan de anderen." De World Cup in Winterberg dient ook als Europees kampioenschap.

Sponsor

Bos arriveerde zaterdag in gezelschap van haar coach Joska Le Conté in Winterberg. Ze schrok van wat ze daar aantrof. "De laatste 15 kilometer naar Winterberg konden we alleen maar stapvoets rijden, zo druk was het. Wij zitten in een appartement onderaan de skihelling, vlakbij de baan. Het was een gekkenhuis op de heuvels, het zag zwart van de mensen die allemaal sleetje wilden rijden. De dag erna hebben ze alles dichtgegooid. Er wordt nu vaak gecontroleerd door de politie, die vraagt wat je komt doen. Gelukkig hebben wij een accreditatie."

Op weg naar de Winterspelen van 2022 in Peking krijgt Bos steeds meer financiële mogelijkheden. Een persoonlijke sponsor besloot onlangs het contract te verlengen en op te waarderen. De Nederlandse bond strikte deze week met het logistieke bedrijf NewCold een hoofdsponsor. "Voor mij wordt het de eerste keer dat ik met het logo van een hoofdsponsor op mijn slee en helm ga sleeën. Dit gaat de sport in Nederland een impuls geven. Wat het voor mij financieel concreet betekent, moet nog blijken."

Meer uit Sport

Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

1 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

3 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

4 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

4 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

4 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

23 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

23 uur geleden