Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos rekent in Winterberg niet op EK-medaille

Skeletonster Bos rekent in Winterberg niet op EK-medaille

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos stond dit seizoen na alle wereldbekerwedstrijden op het podium, maar toch rekent ze vrijdag niet op een medaille bij de EK in Winterberg. "Het 'thuisbaanvoordeel' is in onze sport heel groot. Ik ben hier misschien honderd keer naar beneden gegaan, de drie Duitse vrouwen minstens tien keer zo vaak", zegt Bos. "Dat is zó'n voordeel. Ik denk dat de Duitsers teleurgesteld zijn als ze hier niet op 1, 2 en 3 eindigen."

De skeletonster uit Ede eindigde in november bij de start van de wereldbeker in Letland als tweede en derde op de baan van Sigulda. Vorige maand in het Oostenrijkse Igls werd Bos twee keer tweede. In de wereldbekerstand neemt de Nederlandse de tweede plek in achter Janine Flock uit Oostenrijk.

"Een medaille hier in Winterberg zou echt heel mooi zijn. Maar ik ga daar zeker niet van uit", aldus Bos. "In de trainingen slee ik deze week wel heel goed. Ik zit qua tijd al dicht bij mijn persoonlijk record hier. Maar die Duitsers gaan echt wel een stukje harder. Ik verwacht niet dat ik hier wel even mijn vijfde medaille in de wereldbeker ga pakken. Ik heb alleen controle over wat ik zelf doe. Mijn doel is om twee goede runs neer te zetten en me te verbeteren ten opzichte van de eerdere wedstrijden die ik hier heb gedaan. Welke eindrangschikking daar dan bij hoort, ligt aan de anderen." De World Cup in Winterberg dient ook als Europees kampioenschap.

Sponsor

Bos arriveerde zaterdag in gezelschap van haar coach Joska Le Conté in Winterberg. Ze schrok van wat ze daar aantrof. "De laatste 15 kilometer naar Winterberg konden we alleen maar stapvoets rijden, zo druk was het. Wij zitten in een appartement onderaan de skihelling, vlakbij de baan. Het was een gekkenhuis op de heuvels, het zag zwart van de mensen die allemaal sleetje wilden rijden. De dag erna hebben ze alles dichtgegooid. Er wordt nu vaak gecontroleerd door de politie, die vraagt wat je komt doen. Gelukkig hebben wij een accreditatie."

Op weg naar de Winterspelen van 2022 in Peking krijgt Bos steeds meer financiële mogelijkheden. Een persoonlijke sponsor besloot onlangs het contract te verlengen en op te waarderen. De Nederlandse bond strikte deze week met het logistieke bedrijf NewCold een hoofdsponsor. "Voor mij wordt het de eerste keer dat ik met het logo van een hoofdsponsor op mijn slee en helm ga sleeën. Dit gaat de sport in Nederland een impuls geven. Wat het voor mij financieel concreet betekent, moet nog blijken."

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

8 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

10 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

12 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

12 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden