Skeletonster Bos pakt olympisch ticket met tweede plek
INNSBRUCK (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos kan zich gaan voorbereiden op haar tweede deelname aan de Winterspelen. De 28-jarige Edese eindigde bij de tweede wereldbeker in Innsbruck opnieuw als tweede. Vorige week behaalde ze op dezelfde baan eveneens de tweede plek tijdens de eerste wereldbeker.
Bos heeft nu voldaan aan de olympische eis voor een klassering: twee keer in de top 8. Ze moet er nu alleen nog voor zorgen dat ze in januari in de eindstand van de wereldbeker in de top 25 staat. Dat is normaal gesproken een formaliteit. "Alleen als ze nu geen races meer zou doen, kan ze misschien nog buiten de top 25 vallen. Maar dat is onrealistisch natuurlijk", liet technisch directeur Vincent Kortbeek van de Bob- en Sleebond Nederland weten.
Bos eindigde ook tijdens de tweede wereldbeker achter Europees kampioene Elena Nikitina uit Rusland. Na twee runs bedroeg het verschil slechts 0,20 seconde. De Italiaanse Valentina Margaglio belandde op de derde plaats, op 0,45 van de winnares.
In het wereldbekerklassement heeft Bos een achterstand van 30 punten op de Russin. De volgende wereldbeker is volgende week vrijdag in het Duitse Altenberg.
Vorig jaar eindigde Bos met vijf podiumplaatsen als derde in het eindklassement van de wereldbeker. Tijdens haar olympische debuut bij de Winterspelen van 2018 in Zuid-Korea belandde ze op de achtste plaats.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
20 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
20 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
21 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
21 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
23 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden