Skeletonster Bos pakt olympisch ticket met tweede plek
INNSBRUCK (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos kan zich gaan voorbereiden op haar tweede deelname aan de Winterspelen. De 28-jarige Edese eindigde bij de tweede wereldbeker in Innsbruck opnieuw als tweede. Vorige week behaalde ze op dezelfde baan eveneens de tweede plek tijdens de eerste wereldbeker.
Bos heeft nu voldaan aan de olympische eis voor een klassering: twee keer in de top 8. Ze moet er nu alleen nog voor zorgen dat ze in januari in de eindstand van de wereldbeker in de top 25 staat. Dat is normaal gesproken een formaliteit. "Alleen als ze nu geen races meer zou doen, kan ze misschien nog buiten de top 25 vallen. Maar dat is onrealistisch natuurlijk", liet technisch directeur Vincent Kortbeek van de Bob- en Sleebond Nederland weten.
Bos eindigde ook tijdens de tweede wereldbeker achter Europees kampioene Elena Nikitina uit Rusland. Na twee runs bedroeg het verschil slechts 0,20 seconde. De Italiaanse Valentina Margaglio belandde op de derde plaats, op 0,45 van de winnares.
In het wereldbekerklassement heeft Bos een achterstand van 30 punten op de Russin. De volgende wereldbeker is volgende week vrijdag in het Duitse Altenberg.
Vorig jaar eindigde Bos met vijf podiumplaatsen als derde in het eindklassement van de wereldbeker. Tijdens haar olympische debuut bij de Winterspelen van 2018 in Zuid-Korea belandde ze op de achtste plaats.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
2 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
2 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
8 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
14 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
14 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
16 uur geleden