Skeletonster Bos op koers voor wereldbeker en Europese titel
SANKT MORITZ (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos kan de eindzege in de wereldbeker nauwelijks meer ontgaan. De 28-jarige Gelderse zette bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Sankt Moritz, die ook als EK dient, de tweede tijd neer in de eerste run. Alleen de Australische Jaclyn Narracott was iets sneller.
Bos ging als negende naar beneden in de natuurijsbaan in Sankt Moritz. Ze zette met 1.08,89 een baanrecord neer. Haar grootste concurrente in de strijd om de wereldbeker, de Russin Elena Nikitina, gaf bijna negen tienden van een seconde toe op Bos. De Australische Narracott verraste door als een van de laatste starters de tijd van Bos te verbeteren (1.08,72).
De Nederlandse heeft in het klassement 68 punten voorsprong op Nikitina. Later op de ochtend vindt de tweede run plaats. Naast de wereldbekerzege staat op de Zwitserse baan ook de Europese titel op het spel. Janine Flock uit Oostenrijk is wat dat betreft de grootste concurrente van Bos, die zich dit seizoen heeft aangediend als medaillekandidate voor de Olympische Spelen van Beijing. Flock was in de eerste run 0,27 seconde langzamer.
Meer uit Sport
ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
5 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
3 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
21 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geleden