Skeletonster Bos klimt op tweede dag WK naar elfde plaats
ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft het WK in Altenberg afgesloten op de elfde plaats. De 27-jarige Nederlandse gaf na vier runs bijna 3 seconden toe op de Duitse Tina Hermann, die haar landgenote Jacqueline Lölling aftroefde in de strijd om de wereldtitel. Hermann (28) werd voor de vierde keer wereldkampioene, na 2016, 2019 en 2020.
Bos stond na de eerste dag met twee runs op de veertiende plaats. De skeletonster uit Ede, die dit seizoen in de wereldbeker geregeld op het podium stond en in het klassement als derde eindigde, wist zich op de tweede dag omhoog te werken. Ze zette in de derde run de zesde tijd neer en sloot af met de vijfde tijd.
"Dit is een mooie afsluiter van een goed seizoen", zegt Bos, die haar persoonlijk record op de baan van Altenberg met een halve seconde verbeterde. Een jaar eerder werd ze op dezelfde baan vijftiende op het WK. "Ik heb me dit seizoen echter overal weten te verbeteren en ga met veel vertrouwen het olympische jaar in."
Titelverdedigster Hermann begon op haar thuisbaan matig met de elfde tijd in de eerste run, maar was daarna steeds de snelste. Lölling, de wereldkampioene van 2017, ging in de laatste afdaling als klassementsleidster als laatste naar beneden. Ze gaf net te veel tijd toe op Hermann en eindigde op 0,11 seconde als tweede. Het brons ging op 1,68 naar Europees kampioene Elena Nikitina uit Rusland, die vanwege de internationale schorsing van de Russische sport onder neutrale vlag uitkomt.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
11 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
11 uur geleden