Skeletonster Bos klimt op tweede dag WK naar elfde plaats
ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft het WK in Altenberg afgesloten op de elfde plaats. De 27-jarige Nederlandse gaf na vier runs bijna 3 seconden toe op de Duitse Tina Hermann, die haar landgenote Jacqueline Lölling aftroefde in de strijd om de wereldtitel. Hermann (28) werd voor de vierde keer wereldkampioene, na 2016, 2019 en 2020.
Bos stond na de eerste dag met twee runs op de veertiende plaats. De skeletonster uit Ede, die dit seizoen in de wereldbeker geregeld op het podium stond en in het klassement als derde eindigde, wist zich op de tweede dag omhoog te werken. Ze zette in de derde run de zesde tijd neer en sloot af met de vijfde tijd.
"Dit is een mooie afsluiter van een goed seizoen", zegt Bos, die haar persoonlijk record op de baan van Altenberg met een halve seconde verbeterde. Een jaar eerder werd ze op dezelfde baan vijftiende op het WK. "Ik heb me dit seizoen echter overal weten te verbeteren en ga met veel vertrouwen het olympische jaar in."
Titelverdedigster Hermann begon op haar thuisbaan matig met de elfde tijd in de eerste run, maar was daarna steeds de snelste. Lölling, de wereldkampioene van 2017, ging in de laatste afdaling als klassementsleidster als laatste naar beneden. Ze gaf net te veel tijd toe op Hermann en eindigde op 0,11 seconde als tweede. Het brons ging op 1,68 naar Europees kampioene Elena Nikitina uit Rusland, die vanwege de internationale schorsing van de Russische sport onder neutrale vlag uitkomt.
Meer uit Sport
ZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
56 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
19 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
19 uur geleden